Jak rozchodit Windows To Go na výměnném médiu skoro bez omezení
Kapitoly článků
Po nabootování z flešky by mělo dojít k započetí instalace, přesněji řečeno budete ve fázi jakoby po prvním restartu vzhledem k situaci, kdy byste systém instalovali klasicky nabootováním z instalačního média. Projdete si hezky všechny průvodce a po několika dalších restartech a ukázce používání Windows 8 skončíte na startovní obrazovce. Když přejdete na plochu, zjistíte, že tam pro vás má systém psaníčko.
Možnosti výkonu - není stránkovací soubor
Toto se objeví pokaždé, když v počítači nebude žádný pevný disk, na nějž by si systém mohl „uswapnout“, a to i v situaci, kdy nastavíte Nepoužívat stránkovací soubor. Prostě to zavřete a ignorujte to. Budete holt bez swapáku. Pokud budete mít dost paměti, většina aplikací pojede v pohodě. Aplikace, které se bez swapáku z nějakého důvodu neobejdou, mají prostě smůlu. Lépe to vyrobit neumíme. Máme k dispozici dvě diskové jednotky: virtuální pevný disk a výměnné médium, z něhož se nabootovalo. Ani na jedno systém swapák vyrobit neumí. Holt Microsoft.
Systém Windows i přesto, že je na virtuálním pevném disku, o sobě ví, že je v režimu Windows To Go. Standardně vám tedy nepoběží Windows Store a další věci, které v režimu Windows To Go nechodí.
Nicméně řešení s použitím virtuálního disku umožňuje obejít několik chyb, které vznikají s výměnnými médii. Bude fungovat Windows Update…
… nebude zlobit funkce Ochrana systému (obnovení),…
…bude normálně fungovat připínání zástupců na panel úloh na ploše…
…a nejspíš i několik dalších věcí, na které jsme ještě nenarazili.
Na závěr bychom rádi předeslali, že instalaci Windows 8 v režimu Windows To Go na výměnné médium přes virtuální pevný disk považujeme za nouzové řešení, které sice není dokonalé, ale řeší největší bolístky Windows To Go na výměnném médiu (kromě jedné, kterou je stránkovací soubor – tu si vyřeší systém sám, až najde v počítači skutečný pevný disk, prostě jej použije).