Zalman ZM-T3: má smysl laciná skříň?
Kapitoly článků
Odejmutí předního krytu je bezšroubková záležitost, stačí vzít za spodní část a trhnout. Drží to (zatím) tak, že by to samovolně nemělo upadávat, ale zub času to třeba změní, těžko říci (záleží, jak moc drsně se s tím bude zacházet). Je zřejmé, že do skříně lze vpašovat dva 3,5″ disky, buďto konektory směrem dolů, nebo nahoru (já zvolil první variantu). Ve spodní části, jak již bylo zmíněno, může být 12cm větrák, typicky nasávající vzduch dovnitř skříně, Je zde též ona plastová přídavný mřížka hrající roli jakéhosi základního prachového filtru (ty největší chuchvalce by to mělo zachytit).
Kromě dvou disků je možno do skříně instalovat jedinou 5,25″ mechaniku, přední kryt skříně se pak při vysunutí klasicky sklápí, drží ho pružinka. Jinak je celý přední kryt záležitostí v podstatě ryze na efekt, přičemž design je výhradně otázka vkusu.
HDD LEDka je přidělána tím nejjednodušším způsobem, kabel od ní je poměrně dlouhý, takže já ho vedl nejprve horem, dále po levé bočnici a nakonec jsem ho provlékl spodem a zapojil do desky. Dostatečnou délku na proplétání mají i ostatní kabely vedoucí horem.
Trochu bych asi zkritizoval skutečnost, že jeden z portů je USB 3.0 a druhý USB 2.0. Jak asi víte, na konci kabelu je standardně konektoru určený pro zapojení na patřičné piny na desce a v obou případech tento konektor zabírá dva porty, to znamená, že tímto řešením zabijete jeden z USB 3.0 a jeden z USB 2.0 portů. Bylo by podle mě lepší, kdyby oba porty byly stejného typu, nejlépe pak USB 3.0.
Tlačítko Reset
se mačká poměrně obtížně, dokonce jsem zjistil, že je děckuvzdorné, což je plus (myslel jsem, že malé dětské prstíky ho promáčknou jako nic, praxe však ukázala, že to tak snadno nejde, a to se pachole docela snažilo, ale nakonec stejně konstatovalo „nejde to“ ;-). Naopak Power
je stiskutelný až moc dobře, pod plastem je mikrotlačítko a modrá LEDka. Víc toho na předním panelu neovládnete.