Zalman ZM-T3: má smysl laciná skříň?
Kapitoly článků
Zadní stěna umožňuje třemi vyloupnutelnými otvory provést hadičky vodního chlazení, umístit si ho pak budete muset, kam chcete ;-). Ve skříni je již přítomný jeden 9,2cm zadní větrák (možno nahradit 8cm), záslepky pro sloty jsou kryty taktéž vyloupnutelnými mřížkami, s výjimkou první záslepky, která je „vyndavací a zas tam dací“ (obvykle zde bude grafika, což nebyl můj případ, já už jsem z přídavných grafik dávno vyrostl, integrované jsou dnes bohatě dostačující).
Na spodku je v plechu děrování, plus je tam ještě odnímatelný protiprachový filtr (ten odejmete skoro pokaždé, když bafnete za skříň zespodu prackou, protože coby plastový se velmi snadno ohne a drží tam jen silou vůle).
Jak jsem měl možnost se přesvědčit, ne vždy je instalace zdroje na spodek skříně skvělou a bezproblémovou záležitostí. Je přitom celkem jedno, zda zdroj, má-li velký postranní větrák, namontujete větrákem ke dnu (takže pro chlazení zdroje je vyhrazena extra cesta vzduchu), nebo vzhůru, takže nabírá ze skříně částečně ohřátý vzduch a pak ho teprv vyfukuje ven. Já osobně jsem zvolil 350W Seasonic SSP-350GT (podle odkazu jistě uhodnete, proč zrovna tento) a měl jsem dost problém jeho relativně krátké kabely nějak zkrotit. Dlužno říci, že se to nepovedlo tak, abych na to mohl být pyšný. Aspoň že to drží a je to celé v podstatě nevyklepatelné. Nicméně k využití hromady prostoru u levé bočnice jsem se neměl šanci dostat.