Zalman ZM-T3: má smysl laciná skříň?
Kapitoly článků
Co mě skutečně zaujalo, jsou celkem tři! pozice pro 2,5″ disky/SSD. Jedna pod místem pro 5,25″ optiku, druhá na dně skříně a třetí pod levou bočnicí. Ta mě skutečně dostala.
A to především proto, že jsem ji nemohl využít. Nastaly totiž hned tři komplikace. Nejprve provedení napájecích kabelů ze zdroje, kdy prakticky žádný SATA napájecí není koncový, ale průchozí, což znamená, že kabely prostě budou překážet a ne, že ne, druhou komplikací bylo vybavení základní desky, kde byly pouze dva SATA kabely a oba na jednom konci do pravého úhlu, takže by tady přicházelo v úvahu jedině zapojit rovný do SSD a zahnutý do desky, což je „tvuj tajxl ve škole“, a za třetí jsem potřeboval zapojit celkem tři SATA zařízení a zdroj má jen dvě větvě pro živení SATA zařízení, takže by to nevyšlo. Zkrátka jsem to SSDčko za bočnicí nemohl nechat schované. Jinudy není možná. Jen dudy…
Nakonec jsem to místo alespoň využil k tomu, že jsem tam přivázal kabely, které se mi podařilo uklidit z dosahu očí. Pravda, moc jich nebylo (HDD LED, Reset SW, Power SW, Power LED, USB2, USB3 a Audio) ale každý se počítá. Všimněte si mimochodem onoho kablíku od HDD LEDky. Je opravdu pěkně dlouhý.
K montáži zbytku: Grafiku jsem neinstaloval, ale měla by se vejít dost dlouhá (prý až takových 25 až 30 cm, zřejmě pokud ji ještě nebudou prodlužovat kabely, jinak by to mohlo případně kolidovat s osazeným pevným diskem, cvičně jsem tam zkusil dát těžkého Radeona HD 2900XT a šlo to).
5,25″ mechanika se šroubuje jen z jedné strany. Z druhé (kde je celistvá bočnice) se pouze opírá o konstrukci. Asi nejpodivnější je instalace 2,5″ disku/SSD pod 5,25″ mechaniku, šroubuje se totiž také jen z jedné strany, zatímco z druhé jsou v místě, kde bych běžně čekal druhou sadu šroubků, v plechu vylisované trny zapadající do otvorů pro šroubky v disku. Drží to sice pěkně, ale dostat tam to SSDčko vyžaduje trochu plechového násilí, protože je pochopitelně nějak potřeba překonat ty trny (pouhé zašoupnutí je nemožné).