Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

15nm

Ano, jsou i velmi vysokokapacitní SSD, která nepoužívají TLC čipy. Corsair uvádí na trh novou generaci svých SSD Neutron, která volí kombinaci řadiče Phison a 15nm MLC NAND flash čipů Toshiba.
Další generace SSD od Plextoru a další SSD s 15nm TLC NAND flash čipy Toshiba na trhu. Jak se Plextoru podařilo vypořádat se s nízkou životností těchto čipů ve srovnání s MLC či vrstvenými NAND...
Letošek můžeme považovat za rok, kdy Toshiba nasadí svou 15nm výrobu NAND flash čipů jako standardní produkt ve většině modelových řad. Tou další je enterprisová vysokokapacitní HK4R.
Nejen SSD pro PCI Express / M.2 živ je Plextor. Tento kdysi oblíbený výrobce vypalovaček nyní uvádí na trh nová 6,0Gbit/s SATA SSD, využívající 15nm NAND flash čipy Toshiba.
Další legrační SSD s 15nm TLC čipy Toshiba zamířily na trh. Už u SanDisk Z400s jsem se pozastavoval nad tím, koho chce výrobce oslovit s SSD s výdrží 281 přepisů, nejinak tomu je dnes s OCZ. Tedy...
Transcend představuje novou řadu firemních SSD, která cílí na zákazníka rozhodujícího se podle ceny. SSD360S využívají výrobně levné čipy doprovázené menší nabídkou dostupných kapacit.
Zatímco běžná spotřebitelská SSD se počítají spíše na stovky GB, SanDisk již nyní chystá 16000GB SSD pro datová centra.
 
Že SSD nemůže mít kapacitu srovnatelnou s HDD? To se pokouší vyvrátit méně známá firma Fixstars, která na Computexu předvání 2,5palcové SATA SSD s kapacitou 6 TB.
Americký SanDisk, který vyvíjí a vyrábí své NAND flash čipy společně s japonskou Toshibou, přichází s produktovou řadou stavějící na nejnovějších 15nm čipech.
Společný podnik obou tradičních partnerů se konečně posouvá z 19nm NAND flash čipů na menší. Toshiba a SanDisk tak zvedají rukavici hozenou Micronem, který již 16nanometrově své NAND flash čipy...
20nm NAND flash Intel Micron IMFT
IM Flash Technologies, společný podnik Intelu a Micronu na výrobu flash čipů, představil svůj výhled na budoucí technologie. 15nm a 10nm lze zvládnout stávajícími technologiemi, ale pak už bude...