Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Godavari

Osmadvacítkové procesory od AMD nezastupují jen APU s integrovaným Radeonem odkázaným na pomalé DDR3 paměti, ale také levnější Athlony X4. V testu máme ten nejvýkonější z nich.
7870 K Dsc 5295 All
14nm procesory generace Zen se pomalu blíží a 28nm APU už vlastně nikoho nezajímají (ač tu máme čerstvý Bristol Ridge). Je tedy vhodný moment se podívat na to předposlední z nich v kombinaci s...
Pokud poslední týdny marně vyhlížíte nejnovější a možná úplně poslední 28nm procesory AMD pro socket FM2+, pak vězte, že tento měsíc se konečně objeví v obchodech.
O příchodu desek pro AMD vybavených slotem pro M.2 SSD a novými rozhraními už víme. ASRock nyní v novém modelu kombinuje do jednoho celku téměř vše, co si dovedete na základní desce představit.
Právě končí NDA na několik produktů a novinek od AMD. Krom desek s USB 3.1 a M.2 SATA přicházejí další chladiče (Wraith není jediný), FX-8370 v novém, APU pro FM2+, ale některé platformy též končí…
Nejnovější a možná poslední APU od AMD postavené na 28nm výrobě zvyšuje takty o dalších 200 MHz, přičemž rychlejší je i GPU část.
Společnost Biostar v parametrech některých desek prozradila chystané procesory generace Kaveri/Godavari pro socket FM2+. Jelikož jde o stále stejný výrobní proces a generaci, jen se mírně zvyšují...
 
Godavari A 8 7670 K 12
Právě skončilo informační embargo na druhý model APU z řady Godavari alias Kaveri-refresh, který v pozici nejvýkonnějšího modelu řady A8 nahrazuje dosavadní A8-7650K…
Místo obvyklé „zubní pasty“, kterou AMD používá mezi vlastní čip a rozvaděč tepla, nese nejvyšší model APU rodiny „Godavari“ opět plnohodnotný materiál. Heatspreader je k jádru procesoru přiletován.
Amd Godavari 01
Godavari alias Kaveri-refresh, nové nejvýkonnější APU je na světě. A10-7870K přináší to, co se od něj čekalo - posun zaměřený spíše na grafický výkon při zachování kompatibility se socketem FM2+.
APU Godavari (alias Kaveri-refresh) půjde zanedlouho do světa, vypadá to ještě na konec května. Díky tomu se začíná objasňovat, proč se o něm mluví jako o řadě 7000 ale i 8000.
Tchajwanští výrobci předkládají výhled procesorových novinek od AMD. Krom přesnějšího rozvrhu vydání již známých APU se poprvé dozvídáme o existenci procesoru Raven Ridge.
APU A10-7870K, které se minulý týden objevilo v zahraničních cenících, má vztah k původní generaci Kaveri, do které bude spadat, i ke Godavari, které ale bude uvedené až jako řada A-8000.
V německých cenících se již objevil nový model APU Kaveri A10-7870K, který se podle číselného značení stane novým top modelem pro desktop…
Výrobci základních desek pomalu vyšlapávají cestičku APU Godavari (alias Kaveri-refresh) na trh přípravou nových BIOSů. Vydání staronového APU už nic nebrání…