Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Dolby Vision

Microsoft do s Xbox One jakožto multimediálním centrem myslí docela vážně. Do výbavy konzole totiž přidává podporu pro Dolby Vision, nejpokročilejší HDR standard pro domácí zařízení…
HDR video s dynamickými metadaty představil Samsung v podobě otevřeného formátu HDR10+. Amazon jej ihned nasazuje i své streamovací služby Prime.
Ti, kdož se stále drží 12cm, optických kotoučků, mohou začít šetřit. V předprodeji se objevily první UltraHD Blu-ray nosiče, jejichž filmy nesou špičkový obraz v Dolby Vision HDR.
Na konferenci v jihokorejském Soulu přiblížila společnost Dolby, jak se vede jejímu systému pro HDR video. Dolby Vision se na trhu prosazuje tempem, které od Dolby očekáváme.
Svět HDR ve 4k se pomalu rodí, a to nejen v rukou tradičně známých značek. Už v první vlně nabídnou své UltraHD televizory s podporou HDR / Dolby Vision i čínští výrobci.
HDR formát od Dolby je tím, co volí největší Hollywoodská studia Sony Pictures, 20th Century Fox, Warner Bros a Disney.
Samsung Uhd Aliance 01
I když se Samsungu v minulém roce příliš nedařilo s mobilními produkty, změnil pozitivním způsobem přístup k ostatním značkám na trhu. Namísto dosavadního „vs.“ tak stále častěji vídáme spojku „a“.
 
Dolby Vision - Obrázek 1
Dolby Laboratories představily na CESu novou zobrazovací technologii Vision, která má dát světu nástroje pro to, aby obraz na TV v obýváku co nejvíce odpovídal skutečnosti, tedy tomu, na jakou...