Po zklamání Broadcomu z výsledku procesu 18A se Intel pokusil napravit reputaci zveřejněním zpráv o dotaci od americké vlády a dále zakázkou od AWS, které dává do kontextu s 18A procesem…
Z amerických sankcí na Čínu největší měrou doléhají neradostné výhledy v segmentu výkonné AI akcelerace, který aktuálně stojí na grafických architekturách. Rozhodla se proto podpořit domácí výrobce…
V rámci tzv. CHIPS Act, který má podporovat polovodičovou výrobu v USA, dostal Intel od amerického ministerstva obchodu přiklepnutou dotaci a několik dalších finančních zvýhodnění…
Německé peníze přichystané na dotace výroby čipů, zůstávají z důvodu soudního rozhodnutí nedostupné. Země chce však navzdory tomu finanční podporu dotáhnout a hledá další zdroje…
V reakci na americká opatření Čína skokově zvýšila výdaje na podporu vývoje i výroby polovodičových čipů. Vítá rovněž zahraniční značky, které se k ní rozhodnou expandovat…
V USA se chystá dotační program nazvaný Chips Act, který by měl do segmentu polovodičů nalít $52 miliard. CEO Pat Gelsinger však není spokojen s částkou, která připadá na Intel.
Za nedostatku polovodičů 2021 přišel Intel s myšlenkou postavit po světě nové továrny a využít tehdejší nálady k získání dotací. Letos zjistil, že na výstavbu nemá a žádal o vyšší dotace…
Je tomu akorát měsíc, co Intel prohlásil, že mu dotace ve sjednané výši nestačí ke stavbě továrny v Německu a pokud o ni vláda stojí, bude muset ~€3 miliardy přidat. Nyní žádá ještě další €1-2 navíc…
Před téměř dvěma lety, v době hlubokého nedostatku polovodičů, ohlásil Intel založení divize IFS, která po celém světě postaví továrny dostupné zákazníkům. Nyní zjišťuje, že na to nemá peníze…
Balík $52 miliard, které v létě schválil senát, se nebude týkat pouze těch firem, které na území USA čipy vyrábějí, ale i těch, které v USA čipy vyvíjejí…