Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Kickstarter

LattePanda je vskutku malý počítač o rozměrech Raspberry Pi 3, avšak namísto procesoru ARM na palubě je plnohodnotný procesor Intel Core m3. Celá destička je výsledkem úspěšného kickstarter projektu.
Nový crowdfundingový projekt je na Kicstarteru teprve pár dní a už je zafinancován na více než 100%. Takový je zájem o novou modulární kinofilmovou zrcadlovku Reflex.
CDR
Zatímco Microsoftí mobilní platforma pomalu umírá, německé firmě TrekStore se naopak zalíbila. Pomůže jí komunitní financování?
Ve filmovém světě známá značka se pokouší o comeback formou, která tak trochu dává vzpomenout na Fujifilm a jeho (úspěšné) o imitaci filmového vzhledu u digitálních fotek.
Jen několik dnů stačilo na vybrání požadované částky na novodobou verzi 107 let starého objektivu konstruktéra Emila Busche.
Před několika týdny byla na Kickstarteru spuštěna kampaň na podporu univerzálního foťáku Mercury, jehož cílem je s jedním modulárním tělem obsáhnout skutečně pestrou škálu fotografických možností.
O psacích strojích píšeme jen opravdu výjimečně. Nově uvedený model Freewrite ale takovou výjimku představuje. Jak vypadá psací stroj pro 21. století?
 
Počet projektů, které na Kicstarteru dosáhly na požadovanou částku, právě překročil 100 tisíc. Kickstarter tak sestavil přehled 100 poznatků, které si za těch necelých 7 let odnesli.
blog
O víkendu prolomila sbírka na Kickstarteru mezní hranici 250 000 dolarů. Italská Ferrania tak může povstat z popela, koupit původní velkou výrobní linku a začít znovu s výrobou kinofilmu, svitku a...
CDR
Bankovní instituce se v únoru dostaly pod hledáček bezpečnostních nadšenců, kteří hledají chyby ve webových službách. Testy odhalily nepříjemnou pravdu některých bankovních webů, často totiž...
Number Nine logo
Nejsem si jistý, jestli všichni naši čtenáři budou znát Number Nine - možná je až příliš „legendární“ na to, aby se našel důvod o ní v předchozích 10 letech mluvit. Šlo však o jednoho z klíčových...
lomo petzval - Obrázek 4
Kickstarter dá někdy vzniknout i šíleným projektům. Firmě Lomography zastřešující komerční věci kolem fenoménu Lomo a lomografie se podařilo získat 12násobek potřebné částky na šílený projekt...