Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

PC-BSD

Pod křídla PC-BSD (tedy pardon, vlastně TrueOS) spadající desktop Lumina povýšil na novou verzi. Nabízí nejen snadný přechod na vzhled prostředí ve stylu Windows či Mac OS.
Operační systém PC-BSD, který hraje úlohu uživatelsky přívětivé a snadno použitelné varianty FreeBSD, mění svůj název a některé vnitřní prvky. O revoltu však nejde.
Vyšlo nové FreeBSD a tak logicky vyšlo také nové PC-BSD. Tato uživatelsky přívětivá varianta FreeBSD s lepšími instalátory, PBI balíčky a vlastním desktopem Lumina je vlastně staré dobré FreeBSD s...
Možná nejminoritnější z minoritních desktopů přichází s další navenek minoritní verzí. Lumina 0.8.7 ale přináší mnoho novinek.
Nové vydání vlastního vyvíjeného desktopu Lumina pomalu posouvá projekt PC-BSD k jeho finální verzi. Novinky jsou pochopitelně ryze evoluční a malé, protože parametry své funkcionality již desktop...
Nová verze uživatelsky přívětivé varianty FreeBSD přináší zbrusu nový nástroj PersonaCrypt, který umožňuje mít uživatelská data přenositelná na USB flasce a šifrovaná.
Nové vydání uživatelsky přívětivé varianty FreeBSD přináší kromě jiného další novou verzi desktopového prostředí Lumina. Tvůrci ale soustředili síly zejména na opravy chyb.
 
Pcbsd 10 17
Svět unixových desktopů zažívá v posledních letech lepší roky. Po Cinnamonu, Mate či Unity přichází se svým dílem i BSD odnož. Desktop Lumina na bázi Qt knihoven se představuje.
Nový desktop bude stavět na Qt knihovnách a půjde o lehkotonážní alternativu ke KDE. Vývoj je v rané alfa verzi, o něco dál je prediktivní načítání programů.
Krátce po vydání FreeBSD 10 přichází i jeho uživatelsky přívětivá klikací varianta PC-BSD. Novinky jsou tedy shodné s mateřským OS, přesto ale PC-BSD nabízí řadu vylepšení.
PC-BSD 9.2 logo
Tvůrci uživatelsky přívětivé varianty FreeBSD přicházejí s verzí, která kopíruje novinky stejně číslovaného mateřského systému. Tedy mimo jiné podporu ZFS TRIMu...
PC-BSD 9 logo 2013
Projekt uživatelsky přívětivé variace na FreeBSD nabírá zajímavý směr. Tvůrci se rozhodli pro dvě poměrně kontroverzní věci...
Anička 003
Čas od času hraji takovou malou bojovou hru. Říkám jí „hledání instalačního balíčku“. Mageia nemá tu výhodu velké komunity a hromady financí na vývoj a údržbu jako třeba Ubuntu a Fedora, takže se...