AMD FSR může zlepšit kvalitu obrazu, i když ho nezapnete
FSR, algoritmus zvětšující obraz, funguje ve dvou krocích. V prvním, nazvaném Edge-Adaptive Spatial Upsampling (EASU), provádí adaptivní hledání a rekonstrukci hran. Ve druhém, Robust Contrast-Adaptive Sharpening (RCAS), zostřuje detaily vylepšeným algoritmem z původního FidelityFX CAS.
Aby bylo na základě čeho hrany rekonstruovat, je zapotřebí, aby byl vstupní obraz maximálně kvalitní. Optimální (byť nejde o nutnou podmínku) je, aby byl před FSR aplikován anti-aliasing. Čím kvalitnější, tím lepší. Tvůrci soudobých her většinou používají TAA (temporal anti-aliasing). Aby AMD vývojářům situaci usnadnila, vyvinula vlastní verzi TAA nazvanou Cauldron, který mohou herní studia využít zdarma (jde o open-source).
Tím se dostáváme k pointě. Již několikáté herní studio (či konkrétní vývojář) zmínilo, že Cauldron TAA od AMD dosahuje lepších výsledků než původní TAA, který studio využívalo a jako zlepšení je zmiňována vyšší kvalita detailů a / nebo nižší úroveň artefaktů (ghosting) při správném nastavení algoritmu. Protože hry, které Cauldron implementují, jej používají jako základní anti-aliasing bez ohledu na to, jestli si uživatel zapne nebo nezapne FSR (FidelityFX Super Resolution), získává tím výhodu i uživatel, který FSR z jakéhokoli důvodu nepoužívá. Samozřejmě jen v těch hrách, kde se autor rozhodne Cauldron TAA implementovat, nicméně ten je pak dostupný i uživatelům, jejichž hardware či software nesplňuje požadavky na FSR (nebo kteří si ho nechtějí zapnout).