Chromium portováno na Mir, funguje i WebGL a YouTube
Vedle Canonicalu se tak sluší vzdát hold i vývojářům z Intelu, kteří od loňského září portovali Chromium na grafický server Wayland. S ohledem na významnou podobnost obou nástupců X.Org serveru, byla portace na Mir otázkou práce jediného vývojáře v Canonicalu.
Využit je framework Ozone, který zajišťuje nakládání s okenním systémem a vstupní vrstvou a dalšími low-level částmi jak pro Chromium, tak i pro další související projekty, tedy Chrome a Chrome OS. Intel do vývoje Ozone-Wayland frameworku investoval nemálo času svých vývojářů. Aktuálně je tento kód zprovozněn i na systému Tizen IVI.
Canonical pochopitelně šel cestou nejmenšího odporu, takže tu máme framework Ozone-Mir. Robert Carr z Canonicalu v počátcích analýzy velmi rychle zjistil, že půjde převzít významná část Wayland kódu pro Chromium. Celá práce sleduje jediný cíl: zprovoznit čistě a svižně, a také co nejrychleji, prohlížeč Chromium v prostředí Unity 8, které již na Mir přejde. Však se podívejte na video ukazující, jak dobře to funguje již nyní.