Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Canonical

Interpret Pythonu 2 se od příštího Ubuntu přesouvá do komunitního repozitáře

Python 2 ušel s námi velmi dlouhou cestu a je na čase se s ním rozloučit a předat žezlo Pythonu 3. Mnoho vývojářů pracuje na tom, aby svůj software učinili kompatibilní s verzí 3. Patří mezi ně i...
čtyři tučňáci - linux logo

Linux 4.13 je venku s řadou novinek

Opět platí, že nová verze jádra operačního systému s názvem Linux přináší řadu novinek. Jak už víme, ne vše se stihlo, ale i tak je na co se těšit.
Mark Shuttleworth s Ubuntu Phone

Canonical v červnu ukončí podporu Ubuntu Phone

Další logické vyústění konce projektů Unity 8 a Mir a zeštíhlování Canonicalu je tady. V léte definitivně skončí podpora Ubuntu Phone, poté již nevyjdou žádné další aktualizace.
blog
Ubuntu logo (2013)

Konec Ubuntu jak jej známe, nebo nový začátek?

Sotva před pár desítkami hodin oznámil Mark Shuttleworth konec Unity 8, konec Miru, konec Ubuntu pro smartphony. Co to může znamenat? A je to vlastně vůbec důležité?
Mark Shuttleworth 2013

Breaking News: Canonical ruší vývoj Unity8, Ubuntu 18.04 LTS přejde na GNOME!

Unity 8 je mrtvo, možná i Mir je mrtev. Mark Shuttleworth oznámil, že Ubuntu 18.04 LTS přejde na GNOME a firma soustředí své síly nově na cloud a IoT. Jde o radikální změnu strategie pro celé Ubuntu.
Mir v roce 1998

Takto Canonical vyřeší podporu GPU v serveru Mir

Jelikož si jde Mir svojí vlastní cestou, nemůže plně využívat vývoj Waylandu pro své potřeby. Canonical ale naznačil, jak si poradí s GPU Nvidia i Androidem.
Mark_Shuttleworth

Dle FSF a RMS není ZFS na Linuxu slučitelné s GPL

Licence GNU GPLv2, pod kterou je licencován Linux, je nekompatibilní s licenci CDDL, pod kterou Oracle nabízí souborový systém ZFS. Sen o plnohodnotném začlenění ZFS do Linuxu je tak nadále jen snem.
Mark Shuttleworth na Ubuntu Party v Paříži, listopad 2009

Canonical na rozcestí: Mark Shuttleworth prý zvažuje vstup na burzu

Společnost stojící za možná nejúspěšnější linuxovou distribucí Ubuntu, má za sebou více než 11 let existence. Po celoudobu jde o soukromou firmu financovanou 2. vesmírným turistou. To se možná...
Mir v roce 1998

Canonical se připojil k vývoji OpenGL infrastruktury, chce ovladače pro Mir

Novým členem The Khronos Group je Canonical, společnost stojící za linuxovou distribucí Ubuntu. Jejím cílem je pomoci v rámci této organizace s vývoje ovladačů pro Wayland / Mir.

Canonical ukončí cloudovou službu Ubuntu One

Další část ekosystému Ubuntu míří do učebnic Dějepisu. Canonical ukončuje svoji cloudovou službu, a to včetně hudebního obchodu Ubuntu One Music Store. Proč?

Mir, Unity 8 a systemd se objeví v Ubuntu 16.04 LTS

Mark Shuttleworth udělal krok, který se dal očekávat. Grafický server Mir se stane výchozím až v Ubuntu 16.04 LTS, podobně jako začlenění spouštěcího systému systemd.
Ubuntu for Android

Chromium portováno na Mir, funguje i WebGL a YouTube

Mirový port prohlížeče Chromium vznikl v Canonicalu a z valné části vychází z kódu portu pro Wayland.
Mark Shuttleworth 2013

Ubuntu loni prodělalo 21 miliónů dolarů, dvojnásobek oproti roku 2012

Canonical je stále ztrátový, to není novinka. Tou je informace, že za loňský rok je ztráta dvojnásobná oproti roku 2012. Co to znamená pro Ubuntu a Marka Shuttlewortha?
Valve, Canonical, Ubuntu, Mark Shuttleworth, Gabe Newell

Analýza: Proč Valve postavilo SteamOS na Debianu místo Ubuntu? Protože $$$!

Jak jistě víte, Valve vyvíjelo linuxový Steam a SteamOS na bázi Ubuntu. Finální verze ale staví na Debianu, což mnohé překvapilo. Důvod je podle všeho ten první, který člověka napadne: peníze.
Linux Mint 15 - mintwelcome

Ubuntu se pustilo do kritiky Mintu, má snad strach o svoji vlastní budoucnost?

Zdá se, že tento rok si Canonical nezapíše mezi ty nejúspěšnější. Ubuntu přešlapuje na místě, Canonical dává enormní množství sil vývojářů na Mir a Ubuntu Phone a tak se není čemu divit, že občas...

Stránky