Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Unity

Takto vypadá Ubuntu 17.10 po přechodu na GNOME

Příští rok v dubnu se objeví Ubuntu 18.04, které nebude stavět na Unity 8 / Mir, ale na desktopu GNOME. Pro letošní říjnové vydání se tak připravuje vše tak, aby 18.04 LTS mělo hladký start. Takto...

Komunitní fork Unity 8 se jmenuje Yunit

Nakonec to netrvalo tak dlouho, Canonicalem ukončený projekt next-gen desktopového prostředí Unity 8 stavějícího nad grafickým serverem Mir má svůj fork.

Ubuntu GNOME končí jako odnož, stane se budoucím Ubuntu

Návrat linuxové distribuce Ubuntu od vlastního desktopu Unity zpět ke GNOME má jediné logické vyústění.

Vyšlo Ubuntu 17.04

Přesně podle plánu se před několika hodinami objevila nová verze linuxové distribuce Ubuntu a všech jejích derivátů. Novinek je několik, to podstatné se odehraje až v příštím roce.
Mark Shuttleworth s Ubuntu Phone

Mark Shuttleworth komentuje změny, vrátí se do vedení Canonicalu

Z Markových slov za poslední dny plyne několik opravdu důležitých informací pro budoucnost Ubuntu. Kromě toho, že se vrací do čela Canonicalu, se budou dít velké věci.

Část komunity chce fork Unity8 a pokračování projektu Mir

Kdo čekal, že s oznámením konce vývoje Unity8 a Miru v Canonicalu skončí tyto projekty, může čekat dál. Mnozí vývojáří chtějí pokračovat, takže Unity a Miru se možná hned tak nezbavíme.
blog
Ubuntu logo (2013)

Konec Ubuntu jak jej známe, nebo nový začátek?

Sotva před pár desítkami hodin oznámil Mark Shuttleworth konec Unity 8, konec Miru, konec Ubuntu pro smartphony. Co to může znamenat? A je to vlastně vůbec důležité?

Díky Vulkanu vzrostl výkon Unity Engine až o 60 %

3D engine, na kterém v poslední době vzniká v průměru kolem 35 her ročně, nasazuje API Vulkan…

Ubuntu 16.10 přinese náhled na použitelný desktop Unity 8 / Mir

Vydání říjnové verze linuxové distribuce Ubuntu je již na spadnutí a tak se sluší informovat, že next-gen zobrazovací server a next-gen prostředí pro něj již Canonical dotáhl do téměř plně...

Ubuntu konečně opraví běh Unity7 na PC bez GPU akcelerace

Neutěšený stav funkčnosti či spíše polofunkčnosti desktopu Unity v Ubuntu na počítačích bez hardwarové GPU / 3D akcelerace bude konečně napraven.

Ani Ubuntu 16.10 nenabídne Mir / Unity 8 ve výchozí instalaci

Tahle písnička už za poslední roky zlidověla, tak si jí dejme ještě jednou. Vývoj grafického serveru Mir a s ním související nové generace prostředí Unity stále není tak daleko, aby je Canonical...

Vyzkoušejte si Unity 8 / Mir v rámci Ubuntu 16.04 LTS

Do uvedení Ubuntu 16.04 LTS zbývá ještě několik dnů, ale již víme, že ani grafický server Mir, ani Unity 8 zde nebudou ve finální verzi. Přesto však již nyní lze toto vše pohromadě zkoušet a...

Ubuntu 15.04 „Vivid Vervet“ přešlo na systemd

Po dobu mé nepřítomnosti se nic zvláštního nestalo, tedy pokud za to nepovažujeme nejnovější Ubuntu 15.04 s celou řadou novinek.

Testujeme AMD Athlon 5350 Kabini na Linuxu #1: Ubuntu 14.04.1 LTS

Vracíme se k x86 SoC AMD Kabini, kteoru jsme v dubnu proklepli pod Windows. Dnes vám nabídneme na české poměry unikátní možnost podívat se na nejnovější AMD platformu pod Linuxem. Ubuntu 14.04.1...

Vyzkoušejte si Unity 8 pro Ubuntu 14.10 a nový systémový indikátor

Máme červen a říjnové vydání Ubuntu 14.10 se blíží. Můžeme tak již testovat nové prostředí Unity 8 a k tomu i nový indikátor pro Ubuntu.

Stránky