Hodnocení
Kapitoly článků
Řada DVR-x20 představuje svébytnou skupinu přístrojů, vynikajících až nadstandardními možnostmi editace, na druhou stranu jsou nižší modely poněkud ochuzeny o vstupní i výstupní konektory - v této kategorii přístrojů bych čekal univerzální konektivitu. Výjimečný přístroj 920H, který vybočuje z řady svou mechanickou i elektronickou konstrukcí, není univerzálním přehrávačem např. ve smyslu svého rivala Panasonic DMR-E500H, který navíc zvládá ještě dekodéry
prostorového zvuku a hifistický formát DVD-Audio. Editace je však podle mého
názoru uživatelsky přítulnější, a také multitasking při přepisu záznamu není
k zahození. Pioneer navíc disponuje HDMI rozhraním.
Jak bylo uvedeno na začátku, je na vás, zda budete čekat s případným nákupem na nové modely, jejichž výhody a vylepšení byly v recenzi zmíněny, nebo zda využijete dostupnosti modelů stávajících, či zda půjdete do úplně jiné značky nebo řešení převodu analogového videosignálu na digitální. S Pioneery řady DVR-x20 a DVR-x30 však určitě neprohloupíte.
Protože v této neobvykle sdružené recenzi popisujeme více přístrojů, připravili jsme pro vás i takovou malou srovnávací tabulku, která popisuje rozdíly mezi jednotlivými modely podle základních hledisek porovnání výbavy všech stolních rekordérů, tedy přítomnosti DV rozhraní, osazení a velikosti harddisku. Pro šťouraly: 520H a 720H jsou opravdu navlas shodné přístroje, liší se jen velikostí disku. Disky jsem vyměnit zkoušel. Neúspěšně - bez updatu firmware a dalších, možná i hardwarových zásahů - pájecí propojky - a s následnou taškařicí ve formě ztráty záruky se to vyřešit nedá. Formát disku je proprietární a v PC se přečíst nedá, protože nejde o standardní filesystem.
|
Záruka 2 roky, přístroje do recenze zapůjčila firma BaSys CS s.r.o.