Intel oficiálně uvádí „Haswell“ – chybějící dvoujádra a Xeony E3-1200 V3
Kapitoly článků
Připomínáme:
- Intel uvádí Haswell alias procesory Core 4. generace (1. 6. 2013)
My se dnes podíváme pouze na zbývající procesory, které ještě neznáme, protože vše podstatné bylo řečeno již prvního června.
Mezi Core i5 se nám vloudilo jedno dvoujádro: Core i5-4570T. Dobře si ho zapamatujte, ať jej někde nekoupíte v domnění, že jde o čtyřjádro, jak jsme u desktopových Core i5 zvyklí. Jde o dvoujádro s Hyper-Threadingem, pěkným TDP 35 W a příslibem, že samostatně by neměl jít koupit, spíše jej najdete v sestavách velkých OEM výrobců, protože tam se bude Core i5 vyjímat hezky a je pravděpodobné, že si málokdo všimne, že to není čtyřjádro (stejně jako si málokdo v mobilním segmentu uvědomuje, že tam existuje marketingová finta v podobě dvoujádrových procesorů značky Core i7).
No, a nakonec i v mobilní řadě máme nějaké resty: SoC řada U obsahuje dva procesory, oba dvoujádrové: Core i7-4650U (to je jeden z příkladů, kdy i Core i7 může být jen dvoujádro) a Core i5-4350U (na dvoujádrové Core i5 jsme v mobilním segmentu přeci jen zvyklejší). Protože jde o SoC, obsahují tyto procesory i čipset a TDP se tak počítá za obojí dohromady. Oba mají grafiku Intel HD Graphics 5000.
Do kategorie SoC patří ještě ultra-úsporná řada Y pro tablety/notebooky s odnímatelnou klávesnicí, o procesorech do ní patřících však nevíme zhola nic kromě toho, že u nich chce Intel místo TDP používat raději údaj SDP neboli Scenario Design Power.
To je vlastně číslo menší a tudíž hezčí, přeberte si to, jak chcete.
Tyto procesory zřejmě grafiku Iris nedostanou, ale o tom je beztak předčasné hovořit.
Na další straně se ještě mrkneme na Xeony, které Intel ze 22nm generace Haswell vyrobil…