Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Haswell

blog

Haswellová socka

Člověku se čas od času mění zájmy. Poznáte to třeba podle toho, že se jednoho dne klepnete přes kapsu a koupíte třeba Ryzen a GTX 1080 Ti.

Které procesory od Intelu zvládají akceleraci HEVC / h.265 4k videa?

Intel upřesnil podporu HEVC / h.265 a VP9 videa na procesorech generace Broadwell a Haswell. Netýká se totiž zdaleka všech modelů - pojďme se na to podívat…
Intel Broadwell Y Core M In Hand

Lednový ovladač Haswellu a Broadwellu podporuje h.265 a VP9, ale jen částečně

Od počátku roku 2015 přichází jedna zpráva o podpoře HEVC / h.265 videa za druhou, a tak se postupně dostalo i na Intel. Jeho nové ovladače aktivovaly podporu pro GPU posledních dvou generací.

Cashback: kupte novou desku a CPU Intel a dostanete zpátky až 3900 Kč!

Parádní cashback probíhá od toho týdne až do 27. prosince. Vztahuje se na základní desky od ASRocku, Asusu a MSI a procesory Intel. Pokud chcete upgradovat, teď je ten pravý moment!

TSX bug bude opravený až na Broadwell-K

V současnosti už můžeme považovat za jisté, že TSX bug, který postihl procesory generace Haswell a Broadwell, nejde vyřešit softwarově a bude opraven v průběhu příštího roku na hardwarové úrovni.

Nová generace iMaců přinese 5k rozlišení a Radeony

V průběhu října nahradí Apple stávající řadu iMac novou generací produktů. Zastoupena budou rozlišení od FullHD až po nadstandardních 5k…

Broadwell je DirectX12-kompatibilní, ale plnou podporu má až Skylake

Intel zřejmě vůbec jako první z výrobců grafických čipů specifikoval, kde u jeho produktů končí (softwarová) kompatibilita s DirectX 12 a kde začíná plná hardwarová podpora…
Msi Z 97 Gaming 9 Ac Core I 5 4670 K Msi Z 97 P 1100088 Th

MSI Z97 Gaming 9 AC, nabušený základ pro Haswell Refresh

Dnes nás čeká pohled na produkt, v jehož kategorii toho typicky nejde moc měřit, ale o to více se dá povídat o jednotlivých aspektech. Zejména když si výrobce dá záležet tak jako MSI.

TSX Haswellu a Broadwellu může způsobit kritické selhání, Intel jej vypne

Intel potvrdil, že implementace TSX instrukcí na procesorech řady Haswell a Broadwell není zcela bezchybná a může působit závažné softwarové potíže. Nadcházejícím modelům těchto řad proto TSX vypne.
P 1100102 Cpu

Test: Intel Core i5-4670K - odemčené čtyřjádro

V letním horku si ukažme jeden procesor, který je současně chladný a současně výkonný. Čtyřjádrovým Haswellům nelze upřít kouzlo vysokého výkonu, zejména když jde o model s odemčeným násobičem.
blog

Upgrade PC #2: Změnil jsem názor

V diskusi jste mi nechali pár zajímavých postřehů, tak se jimi pojďme probrat, snad vám dostatečně objasním své „duševní zdraví“…
blog

Pomozte mi nahradit šest let starý desktop novým strojem

Několik let používám low-endový desktop. Je vhodný čas na upgrade, nebo se ještě vyplatí počkat? To je otázka za milión.

Intel ohlásil nová CPU řad „Devil's Canyon“, „Broadwell“ a „Haswell-E“

Nové procesory zamíří na trh v nejbližším i vzdálenějším období a budou párovány i s novými čipsety jako Intel Z97. 14nanometrový Broadwell čekejme ve druhé polovině tohoto roku.

Intel přináší QuickSync i v low-endu, je za tím něco konkrétního?

Intel více-méně v tichosti doplnil podporu pro Quick Sync - hardwarovou kompresi videa - procesorům Bay Trail a krátce nato i některým low-endovým modelům generace Haswell. Spíš než na náhodu to...
MSI Z87 Mpower a Intel Core i7-4770K

Intel představí Haswell Refresh již v dubnu

Původně byla druhá generace Haswellu plánována na květen, ale dle informací od výrobců základních desek přijde již v dubnu. Intel urychlil plány.

Stránky