I Kabylake se zpozdí, vyjde nejdříve v září 2016
A to se bavíme o desktopech, v enterprisovém segmentu se má Kabylake objevit až počátkem roku 2017.
Musím přiznat, že se mi to zdá logičtější než dosavadní tvrzení o refreshi/nástupci Skylake. Tato 14nm architektura se totiž má objevit až v srpnu, což znamená, že v případě příchodu Kabylake počátkem roku by její životní pouť mohla být i méně než půlroční, což nedává moc smyslu (leda že by Kabylake znamenal nějaké hodně výrazné pokroky ve výrobě a její efektivitě, což asi úplně předpokládat nelze).
Takže to zkrátka berme tak, že 14nm tick Broadwell se v desktopech téměř neohřál, 14nm tock Skylake přijde v srpnu, 14nm tock refresh Kabylake přibližně rok po něm a 10nm tick Canonlake ... inu, to těžko říci, já osobně to vidím nejdřív na léto 2016, ale pokud se Kabylake povede, tak Intel nic nehoní. Jedině víra fanoušků AMD v kvality architektury Zen a jejího včasného uvedení mezi hi-end desktopy.
Jenže stále platí, že většina těchto informací jsou nepotvrzené spekulace. Intel žádné takové tiskové zprávy nevydal a na falšování případných roadmap člověku stačí pomalu i Malování, natož Photoshop. Je na vašem vlastním úsudku, jestli se rozhodnete těmto informacím věřit a zařídíte se podle nich z hlediska upgradu. U herních PC má smysl uvažovat nad tím, zdali je vhodné volit rovnou dnes třeba Core i7 generace Haswell Refresh, nebo se rovnou plácnout přes kapsu a pořídit upgrade s daleko delší morální životností, tedy Haswell-E, nebo prostě počkat, co se vyklube ze Skylake a jeho potenciálních čtyřjádrových CPU pro desktopy. Abych trochu odbočil, tak je potřeba si uvědomit, že do toho může vstoupit i faktor politický, neboť na kurzem € vůči $ se momentálně přelévá vliv Řecka, a to hypoteticky jak z hlediska nákupu amerického CPU, tak z hlediska nákupu základních desek typicky z Tchaj-wanu či paměťových modulů postavených na čipech opět typicky z jihovýchodní Asie.