Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Cannon Lake

Cannon Lake čeká půlroční odklad, Ice Lake dorazí až v roce 2019

Intelu se podařilo urychlit vydání 14nm šestijádra Coffee Lake, ale nástup 10nm generací podle aktuálních novinek nebude tuto změnu kopírovat. Čeká nás Coffee Lake-refresh?
čtyři tučňáci - linux logo

Linux 4.13 je venku s řadou novinek

Opět platí, že nová verze jádra operačního systému s názvem Linux přináší řadu novinek. Jak už víme, ne vše se stihlo, ale i tak je na co se těšit.

10nm Cannon Lake opravdu letos vyjde, ujišťuje Intel

Pokud se blíží vydání nového produktu, projevuje se to zpravidla tím, že je o něm častěji slyšet. O 10nm procesorech Cannon Lake se ale mluví čím dál tím méně…

Plány Intelu odhalují procesor Gemini Lake i TDP Cannon Lake

Roadmapa pro roky 2016-2018 nastiňuje, jaké procesory Intel chystá a co nabídnou. Krom mobilního šestijádra Coffee Lake se dozvídáme o vyšším TDP ultramobilního Cannon Lake nebo novince Gemini Lake.

Intel rozběhne 10nm výrobní linky do dvou měsíců

Byly doby, kdy Intel věřil, že po 14nm generaci Skylake přijde 10nm Cannon Lake. Nakonec se situace změnila a namísto vydání první 10nm architektury dojde v této době k prvním experimentům s výrobou.

Intel potvrzuje 10nm Cannonlake na rok 2017

Věřte nebo ne, pokud by situace probíhala tak, jak jí Intel namaloval do roadmap před rokem, pak bychom do vydání 10nm procesorů Cannonlake odpočítávali poslední týdny. Realita je ale jiná…

Strategie tick-tock je de facto mrtvá, Intel najede na „tick-tack-tock“

2017: 10nm Cannonlake, 2018: 10nm Ice Lake, 2019: 10nm Tiger Lake. To jsou výhledy na doposud neznámé 10nm produkty Intelu. Společnost evidentně uznala, že se dvěma generacemi na procesu již nevystačí
Intel Core i7 logo

Intel Cannonlake konečně(?) zvýší počet procesorových jader na 8

Sandy Bridge, Ivy Bridge, Haswell, Haswell-refresh, Broadwell, Skylake, Kaby Lake… Všechny tyto generace nabízely v desktopové řadě „S“ 2-4 procesorová jádra. Změnit by to měla generace Cannonlake.
Renee James Intel Look Inside

Intel přiznal odklad 10nm procesu na druhou půlku roku 2017

Poprvé oficiálně potvrdil Intel odklad 10nm procesorů o zhruba rok a půl. Jsou tím potvrzeny neoficiální zvěsti o řadě Kaby Lake i odsunu 10nm generace - byť ne zcela všechny.
napájecí obvody základní desky

Intel opět vrátí regulátor napětí do procesorů, patrně s řadou Ice Lake

Cannon Lake, Kaby Lake, Ice Lake… orientujete se? Pokud ne, máme pro vás přehled těchto generací v časovém sledu. A jako bonus informaci k regulátoru napětí pendlujícímu z desky do procesoru a zpět.

I Kabylake se zpozdí, vyjde nejdříve v září 2016

Sotva jsme se dozvěděli o zpoždění architektury Cannonlake vřazením mezistupně Kabylake, dozvídáme se i o jeho zpoždění. Kabylake se prý neobjeví začátkem roku 2016, ale až na podzim.
Intel 450mm wafer

10nm Cannonlake se prý zpozdí, Intel chystá 14nm Skylake Refresh alias Kabylake

Podle neoficiálních informací čeká 10nm následníka Skylake podobný osud jako desktopový Broadwell: odsun za pomoci refreshe předchozí generace. Chystá Intel opravdu Skylake Refresh, neboli Kabylake?

Intel maluje 10nm Cannonlake na jaro 2016

Skylake v létě 2015, Skylake-Refresh rok poté, 10nm Cannonlake příští rok na jaře. Tak vypadá nová roadmapa Intelu pro segment osobních počítačů…

Vypadá to, že desktopový Skylake nebude AVX 512 podporovat

Vypadá to, že desktopový procesor Skylake bude nejzajímavější plnou podporou přehrávání 4k videa v HEVC / h.265. Instrukce AVX-512, které byly s touto architekturou spojované, se netýkají desktopu.

Intel chystá 10nm Cannonlake, pomýšlí i na 7nm výrobu

Nejen TSMC pracuje na přípravách nutných k zahájení 10nm výroby. Nový proces je neméně důležitý i pro Intel, který jej potřebuje pro realizaci generace procesorů Cannonlake…

Stránky