Microsoft oficiálně nabízí Kinect pro Windows
Na celé věci je nejzajímavější to, že Microsoft dříve obecnému použití Kinectu pro libovolné účely bránil a nyní to sám podporuje. Některé firmy dokonce dříve vypisovaly odměnu za hacknutí Kinectu (což se podařilo) a v této souvislosti Microsoft zmiňoval cosi o několika „pojistkách minimalizujících možnost hacknutí“. Nabízí se tedy teorie, že to nakonec byli právě tito hackeři, kteří přinutili Microsoft uvolnit Kinectu otěže. V nedávné době se dokonce začalo diskutovat o tom, že by mohl být Kinect v budoucnu zabudován do displejů notebooků (namísto tradiční webové kamery).
Samotný vývojářský kit (Windows for Kinect SDK) má zhruba 230 MB a lze stáhnout zdarma z webu Microsoftu. Zahrnuje podporu pro aplikace psané v C++, C#, či Visual Basicu za použití Microsoft Visual Studia 2010 a zvládne obsloužit až čtyři Kinecty připojené k jednomu PC. Ovšem má to háček: musíte použít „Kinect for Windows“ a ten v sadě s SDK stojí $250 (zatímco samotný Kinect pro Xbox stojí jen $99). Jsou v něm nejspíše nějaké drobné hardwarové úpravy. Pro akademické účely je nicméně k mání „zlevněná“ verze (za $150).
Cílem nakonec skutečně může být nahrazení webových kamer v noteboocích Kinectem a vývojářská sada má naučit tvůrce aplikací s ním pracovat. Na CESu měli někteří novináři možnost vidět netbook Asus právě s prototypem notebookového Kinectu
.