Minirecenze: Supermicro a-1610F-H12W 1U server
Kapitoly článků
V této kapitole zběžně představím ostatní testovací sestavy, přičemž pro více detailů doporučuji kliknout na odkaz, který vede na daný článek.
HPE ProLiant DL385 Gen10 Plus 2U
Tento 2U server společnosti HPE umožňuje osadit dvě 64C/128T CPU společnosti AMD, až 8TB RAM a mnoho PCIe slotů, nechybí i zajímavé Boxy na disky, přičemž každý boxík má svůj vlastní backplane a můžeme tak kombinovat různé SAS/SATA/NVMe disky dle potřeby. Testovaná konfigurace je specifická na jakési testování.
Supermicro A-2610Q-H11S - 4U
Tento server je vlastní konfigurace, který mi zapůjčila společnost Abacus Electric, s.r.o.
Server sloužil jako testovací platforma na něco jiného a zároveň jsem ho využil pro otestování výkonu i zde na Diitu. Jedná se v podstatě o skládačku z relativně standardních komponent, přičemž hlavní hvězdou je zde vysokofrekvenční procesor AMD EPYC 7F72.
Gigabyte TRX40 AORUS EXTREME
Zatím první podvozek pro pracovní stanici, který jsem testoval byl poněkud exotický. Gigabyte TRX40 AORUS EXTREME je masivní deska, hravě překračující E-ATX rozměr díky napájecím kabelům, které lezou z boku ven. Na desce jsem testoval 24C/48T AMD ThreadRipper 3960X, zatím nejnižší ultra-hi-end pro tuto platformu, která nabízí celkem 80 PCIe Gen4 linek. Gigabyte tuto desku míří spíše na taktovače, ladiče a možná i snob-end, nechybí i dvouportová 10/5/2,5/1 GbE síťová karta od Intelu a možnost osadit až osm PCIe Gen4 SSD disků, protože proč ne?
Jako grafické karty mi posloužily rovnou dva Radeony RX 5700 XT, také od společnosti Gigabyte.
Recenzi si můžete přečíst zde: