Původní plán byl zvýšit výkon 70 % nad Ampere, ~600W TDP je důsledkem jeho změny
Po několik týdnů kolují diskuzemi čísla o údajném TDP top modelu řady Lovelace kolem 800-850 wattů. Jak jsme si již vysvětlili, není pravděpodobné, že by se taková hodnota mohla týkat jednočipové karty chystané na záříjové vydání v desktopu.
Na druhé straně spolehlivé zdroje potvrzují, že spotřeba nezůstane na ~450 wattech, protože se Nvidia rozhodla snížit výkonnostní náskok AMD, který by byl důsledkem rozdílu mezigeneračního posunu ~1,7× pro Nvidii a 2,5× pro AMD. Výrobci grafických karet proto očekávají 500-600 wattů, kolem 600 wattů a podobně.
Leaker kopite7kimi naznačuje možnost čtyřslotového chladiče, což by s hodnotou kolem 550-600 wattů docela korespondovalo. Nvidia pro 450W GeForce RTX 3090 Ti plánuje využít stávající tříslotový chladič z GeForce RTX 3090, takže kdybychom pro jeden slot navíc (nárůst o třetinu) počítali s o třetinu vyšším chladícím výkonem, dostáváme se na (450 × 1,33) zhruba 600 wattů.
Podle YouTube kanálu MLID je prakticky jisté, že výkon pro raytracing bude navýšen více než rasterizační výkon. Konkrétní použitá formulace ovšem dává více možností výkladu: „o 25-50 % vyšší oproti rasterizačnímu posunu“. Zde je důležité, že se srovnává oproti mezigeneračnímu posunu, nikoli oproti výslednému výkonu: Pokud je rasterizační posun např. 2× oproti Ampere, tedy o 100 %, pak by posun v raytracingu měl odpovídat 125-150 %.
Lovelace má přinést výrazně vylepšený paměťový řadič podporující podstatně rychlejší paměti. Podporované frekvence dosahují úrovní očekávaných pro GDDR7. Není však jasné, zda dosahuje jen jejich úrovně, nebo zda podporuje i GDDR7 jako takové (což by znamenalo, že po jejich vydání může Nvidia přijít i s GDDR7 modely).
Leaker kopite7kimi ani žádný ze zdrojů (patrně výrobci grafických karet) MLID však neslyšeli nic o hodnotě TDP 800 nebo 850 wattů. Nelze vyloučit, že se tento údaj týká např. profesionální dvoučipové karty, se kterou řadoví výrobci nemají nic společného.
kopite7kimi (2), MLID