RECENZE – Xiaomi Mi Max 3, velikán mezi obry. Převládnou výhody nad nevýhodami?
Kapitoly článků
Fotoaparát se opět skládá z dvojice čoček, přičemž jedna slouží k focení, druhá k určení hloubky pro spočítání vzdálenosti od objektu a následné dopočítání rozdílu k dosažení kýženého bokeh efektu. Tedy k rozmazání pozadí.
Hlavní senzor je stejný, jako najdeme u Xiaomi Redmi Note 6 PRO, který byl nedávno testovaný. Rozlišení senzoru je 12 MPx se světelností f/1.9 doplněný o 5 MPx hloubkový senzor a LED přisvětlovací diodu. Jediným rozdílem oproti řade Redmi je možnost natáčet video ve 4k při 30 snímcích za vteřinu.
Přední fotoaparát je jediný s rozlišením 8 MPx a světelností f/2.0 bez možnosti ostření. Kameru lze mimo focení selfie použít k autentifikaci skrze funkci Face Unlock, která je méně bezpečná, než zcela funkční čtečka otisku prstů, ale možnost tu je - za předpokladu, že lokalitu změníte na Čínu nebo Indii. Pro ostatní země funkce Face Unlock není k dispozici, z pro mě neznámého důvodu.
Galerie fotografií pořízeného telefonem k nahlédnutí zde:
Za skvělých světelných podmínek fotí opravdu dobře (stejně jako Note 6 PRO)
S pozadím si AI poradí velmi dobře
Bokeh vypnut / Bokeh zapnut
Při horších světelných podmínkách jsou fotky spíše použitelné, než skutečně dobré
Byť to vypadá, že fotoaparát jen kritizuji, tak to pravda není. Každou generací se fotoaparáty zdokonalují a produkují lepší a lepší fotografie. Už dávno jsou pryč doby, kdy čínský telefon znamenal automaticky mizerné fotografie a už dávno jsou pryč doby, kdy byl kompaktní fotoaparát nenahraditelný.
Jediným negativem u Max 3 je jeho fyzická velikost. Při focení se mi přístroj velmi špatně držel a hliníkový povrch příliš nepomáhal. Obavy, že přístroj upustím byly opravdu velké a pouzdro zlepšující úchop se zde vyloženě hodí.