Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Sigma nabídne všechny pevné objektivy Art pro Sony E-mount

Sigma 14 Mm F 1
Uživatelé bezzrcadlových strojů od Sony se brzy dočkají možnosti využít objektivy společnosti Sigma bez adaptéru. Smysl budou mít především pro full-frame systémy…

Pokud se v systémech Sony úplně neorientujete, vězte, že je společnost dělí na řadu „A“, což jsou stroje se zrcadly (ať už sklopnými nebo polopropustnými) a řadu „E“, což jsou bezzrcadlovky, u kterých je bajonet blíže snímači. Právě o druhé skupině nyní bude řeč. Můžeme být ještě konkrétnější: půjde o produkty schopné vykreslit plné políčko 36×24 milimetrů, tedy full-frame, což Sony značí i zkratkou „FE“ (full-frame E).

Koncem roku 2015 a začátkem 2016 objížděl CEO společnosti Sigma různé země, ve kterých je výraznější zastoupení příznivců této značky a ptal se na názory. Dostal několik podnětů a seznamů, jejichž realizací by tamní fotografy potěšil:

Přání č. 2 a 3 vyplnil, č. „4“ a „6“ také. S prvním to bylo trochu složitější. V krátkodobém horizontu nebylo možné vychrlit širší paletu objektivů pro nový bajonet, a tak nejprve došlo na vývoj adaptéru MC-11, který uživatelům bezzrcadlovek od Sony umožnil na tělo namontovat nové objektivy Sigma s bajonety Canon nebo Sigma a využívat zároveň všech AF režimů jako při nativní optice Sony. Od vydání adaptéru uplynuly téměř dva roky. Za tu dobu se společnost připravila na výrobu nativních objektivů pro bajonet E, respektive pro něj adaptovala všechny objektivy řady Art s pevnými ohnisky:

De facto bude novinky možné chápat jako stávající objektivy s vestavěným adaptérem, takže je třeba počítat s prodloužením konstrukce. Dostupnost a cenu společnost ještě upřesní, ale pravděpodobně nebude příliš vzdálená modelům pro bajonety Canon, Nikon a Sigma.

Tagy: 

Diskuse ke článku Sigma nabídne všechny pevné objektivy Art pro Sony E-mount

Sobota, 3 Březen 2018 - 11:38 | Anonym | JJ, sem to střílel jen tak z hlavy... co jsem si...
Sobota, 3 Březen 2018 - 10:57 | Jon Snih | M50 jde na trh za £539.99 (asi 16 000 Kč), M5...
Pátek, 2 Březen 2018 - 16:45 | peve78 | Bezva....doufám že se jim i díky tomu bude dařit...
Pátek, 2 Březen 2018 - 12:06 | Anonym | zero bias, excellent write up :) Excellent...

Zobrazit diskusi