Test: klasická klávesnice Cherry G80 a dvě myši k tomu
Kapitoly článků
Soužití s klávesnicí G80-3000 ve variantě se spínači Cherry MX Black a uvedeným rozložením (QWERTY s jednořádkovým Enterem) je otázka možná pár hodin. U této varianty vše závisí na tom, jestli máte radši vyšší sílu sepnutí spínačů a lineární chod bez hmatové odezvy. Pokud ne, doporučuji volit jiný typ spínačů.
Cherry G80-3000
Cena Cherry G80 v různých variantách začíná zhruba na 2 tisících Kč, což ji řadí mezi to nejlevnější s nemebránovou konstrukcí (tj. jak se dnes píše: s „mechanickými spínači“). Připomeňme, že aktuální vlajková loď Cherry, model MX Board 6.0 se prodává od 5500 Kč. G80 tak, včetně námi testované G80-3000, představuje levnou alternativu v nemebránovém světě, ale samozřejmě s patřičně menší funkcionalitou a bytelností. Konstrukce nepoužívá v takové míře kovy, není zde podsvícení, podpora maker či multimediální klávesy, chybí USB hub či konektory pro sluchátka/mikrofon. Ale právě to je tí, co mnozí hledají.
+ spínače Cherry MX
- plastovější konstrukce
- klávesy potištěny
Cherry MC 1000
Myš Cherry MC 1000 je vlastně těžké hodnotit. Nenabízí nic, co by nenabízely spousty myší od spousty jiných výrobců. Je to „jen“ další obyčejná myš, která jen nese logo Cherry a která je vyrobena kvalitně. To by s ohledem na výbornou cenu 160 Kč mělo samo o sobě stačit.
+ výborná cena
± vysoko posazené registrování pohybu
Cherry MW 3000
Kdo hledá levný bezdrát, ten může uvažovat o myši Cherry MW 3000. Její cena se pohybuje od zhruba 550 Kč výše, což jsou úrovně, na kterých koupíte různé typy základních herních myší, případně řadu jiných bezdrátových. Bohužel pro Cherry ale musím doplnit, že nevyváženost těžiště myši je tak výrazná, že kupříkladu mě se s myší pracovalo špatně. Pohledem do e-shopů lze přitom podobně vypadající myši s podobnými parametry pořídit už kolem 300 Kč, takže MW 3000 nezaujme ani cenou.
+ dobrá ergonomie
- velmi špatně vyvážená