Test: klasická klávesnice Cherry G80 a dvě myši k tomu
Kapitoly článků
K testu jsme rovnou přibrali i dvě myši, u kterých se možná budete podivovat, proč zde jsou. Inu, ne vždy testujeme nějaký revoluční produkt, osobně jsem toho názoru, že i dobře provedený obyčejný výrobek si zaslouží pozornost, pokud stojí za to.
To si dovolím zcela jasně tvrdit o levné drátové myši MC 1000. Její cena začíná na velmi příjemných zhruba 170 Kč, je tedy pouze přibližně dvojnásobná oproti mému „etalonu“, levné myši Genius s cenovkou 80 Kč. Oproti ní má tato myš nesrovnatelně bytelnější konstrukci - též celoplastovou, ale nešetřilo se za hranicí rozumu, takže myš je pevná, chod tlačítek i kolečka jistý a po několika týdnech používání bych řekl, že tvar myši lépe padne do ruky, zejména pokud máte trochu větší jako já.
Citlivost snímače je 1200 dpi a její design je symetrický, tedy i pro leváky. Dostanete ji v papírové krabičce a malým manuálem, v šedobílé či černé variantě. Udávaná životnost spínačů je 3 milióny stisknutí.
Částečně jinou kapitolou je Cherry MW 3000. Jde o bezdrátovou ergonomickou myš (tj. ne pro leváky), která dobře padne do ruky, přidává oproti standardní 2tl.+kol. modelu MC 1000 další tlačítka a Cherry u ní garantuje 2 roky běhu. Dodávány jsou mimochodem běžné alkalické „malé tužkovky“ GP. Tlačítkem pod kolečkem lze přepínat citlivosti 1000 a 1750 dpi.
Bezdrátová komunikace využívá bezlicenční pásmo, konkrétně v rozsahu 2,400 až 2,4835 GHz, dosah spojení USB „čudlíku“ a myši je 5 metrů. Na spodní části těla je vypínač, vysílač se v případě potřeby ukrývá pod krytku bateriového prostoru.