Test tří klávesnic Cherry, mechanických i membránových
Kapitoly článků
Nechci, aby hlavním sdělením této recenze bylo, že Cherry MX jdou na trh přímo v klávesnicích Cherry. To je samo o sobě nedostatečné. Takže se dnes podíváme na dlouhodobé zkušenosti s psaním i hraním na třech klávesnicích.
Tou první je Cherry MX Board 3.0, která je nabízena se spínači Cherry MX více typů. Jelikož spínačům Cherry MX Red jsem se podrobně věnoval v recenzi klávesnice func KB-460, s MX Board 3.0 si představíme opačný pól, cvakací spínače Cherry MX Blue.
Druhou testovanou klávesnicí je Cherry Evolution Stream XT. Ta představuje zajímavou kombinaci parametrů. Jde sice „jen“ o membránovou klávesnici, zato však nízkoprofilovou a navíc extrémně bytelnou.
Třetí testovanou klávesnicí je Cherry KC 4000, malinká klávesnička nízkoprofilové membránové konstrukce pro specifické použití, ale se zajímavým rozložením kláves.
Společnost Cherry asi netřeba podrobně představovat. Jde o specialistu na klávesnice, který dodává své spínače rodiny MX většině výrobců pořádných klávesnic. Na výběr je řada typů, takže si vybere každý. Kromě toho ale Cherry sama vyrábí celé klávesnice, od naprosto klasických až po specialitky včetně zabezpečených typů, se čtečkou čipových karet apod. Nás ale dnes bude zajímat hlavně to, jak se píše i hraje na třech různých typech spínačů a se třemi různými provedeními klávesnice.