Vnitřní uspořádání
Kapitoly článků
Jak bylo již řečeno, uvnitř moc hluchého prostoru není i přesto, že základní deska je pravoúhlého tvaru a ne zkosená. Jedno z míst, které vzniklo zkosením, bylo vyplněno přídavnou destičkou na dva USB porty a tlačítko s indikační LEDkou a jedni ze dvou Wi-Fi antének, ve druhém „volném rohu“ je místa více, je tu jen druhá anténka a prostor pro zasunutí stojánku. Pokud se tedy podíváme na přístroj jakoby zespodu, tak nejníže je posazen pevný disk a procesor s čipsetem jsou nahoře, kam směřuje i výdech ne zrovna tichého chlazení. Šasi je z obou stran „stíněno“ oplechováním a do jeho „dna“ je také přišroubováno chlazení (tedy není šroubováno na desku, ale do šasi).
Základní deska
Samotná deska je koncipována tak, že základní komponenty jsou po obou stranách, ale na jedné z nich je jich značně více, zejména tedy procesor, čipset a paměť. Spodní strana obsahuje především zvukový kodek a pak řadič pro čtečku paměťových karet. Zajímavé je uchycení pevného disku, mezi ním a deskou jsou gumové podložky, ale mezi deskou a šroubky nikoli, takže jestli byl záměr eliminovat vibrace, není dotažen do konce ;-). Ono to moc nevadí, disk se v AspireRevo prakticky nehne a jeho hlučnost … za chvilku si o tom povíme. Také si lze podle otvorů všimnout, že AspireRevo je připraven i na nějaké značně kratší SATA úložiště.
Paměti jsou tradičně ve formě SO-DIMMů, konkrétně dvou nad sebou, deska je též připravena na osazení DVI výstupu namísto poměrně tenkého D-Sub.
Chlazení
Chladič vypadá jako „notebooková klasika“ bez kousku mědi, pod místem pro procesor je nanesena klasická vrstva „tvrdnoucí“ pasty, naproti tomu pro přenos tepla od čipsetu je použito podstatně pružnější „gumotextilie“.
Samotný ventilátor je od celkem známé firmy Sunon (její chladiče nejsou nijak vzácné), nicméně konstrukce bloku jako taková je poněkud zvláštní. Vzduch je totiž nasáván skrze otvory v chlazení (z druhé strany je totiž šasi, i když nějaká škvíra se tam asi také najde) a váží tedy celkem komplikovanou cestu, než se dostane ven z přístroje (na výdechu navíc naráží na „zúženou vozovku“). A tak není divu, že chlazení prostě je slyšet, jde o takový ten klasický „větřík v PC“. Když si vzpomeneme na ASUS Eee Boxy, ve kterých chlazení nebylo slyšet prakticky vůbec, je toto při přímém srovnání opravdu hlučné a překoná to jakoukoli činnost zde osazeného pevného disku. O AspireRevo zkrátka celou dobu víte, zejména pokud jej máte blíže u sebe. I desktopové PC s nějakým tím AMD Phenomem lze postavit tišší. V průběhu recenze si hlučnost změříme.