Vyzkoušeli jsme RemoteFX, využití grafiky v serveru na vzdálené ploše
Kapitoly článků
Protože v AMD začínají tradiční desktopová APU po kosmetické úpravě nabízet i do serverového segmentu, zajímalo nás, zda je možné tradiční desktopové APU použít s technologií RemoteFX. Použili jsme k tomu procesor AMD A8-3850 s integrovaným Radeonem HD 6550D, paměti jsme nechali běžet na DDR3-1866 (přestože jsou standardně DDR3-1600). Všechna čtyři jádra procesoru dostala i virtuální mašina.
HWiNFO64 - AMD A8-3850
Rovnou vám prozradíme, jak to dopadlo, malinko napoví graf zátěže grafiky:
Zátěž grafiky v AMD A8-3850
Zde zřetelně vidíte, že grafika měla skutečně výrazně více práce než na šestijádrovém Phenomu II X6 Radeon HD 7850. Samotný Unigine Heaven Benchmark stále vykazoval poměrně nízké hodnoty fps, které však více odpovídaly reálnému výkonu použité grafiky.
Unigine Heaven přes RemoteFX na AMD Llano
Zkusili jsme tedy ještě strčit Radeon HD 7850 do této sestavy, nechali jsme integrovanou grafiku zapnutou čistě pro účely zobrazování plochy serveru a RemoteFX nastavili tak, aby používal pouze Radeon HD 7850.
Zátěž Radeonu HD 7850 v sestavě s AMD A8-3850
Nízká zátěž grafiky opět nevěštila nic dobrého.
Unigine Heaven přes RemoteFX na Radeonu HD 7850 v sestavě s AMD Llano
Rychlost byla sice lehce vyšší než s grafikou v AMD Llano, ale rozhodně by měla být někde jinde, ne na srovnatelných číslech. Dospěli jsme tak k závěru, že na vině bude pravděpodobně procesor a pro třetí a poslední pokus jsme použili sestavu s Intel Core i7-870 neboli Lynnfield, druhou inkarnaci procesoru Nehalem. Než se na tento třetí pokus podíváte, můžete si vychutnat právě popsaný pokus na videu (z něhož jsou i screenshoty na této stránce, za jejichž kvalitu se omlouváme, test se dělal opravdu narychlo).