Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Beema

Amd Business Kaveri Diagram
V průběhu Computexu se kromě mobilní Kaveri objevilo i několik APU pro specifické trhy. Jednak ULV verze Kaveri pro business sféru a jednak SoC Steppe Eagle a CPU Crowned Eagle pro embedded systémy.
Při vydání nové generace úsporných APU vyšlo najevo, že 25W model, o kterém hovořily prakticky všechny roadmapy, vlastně neexistuje. Co se s ním stalo a proč jej AMD oficiálně nevydala?
beema_mullins_01.jpg
Dnešním dnem vydává AMD třetí generaci ultramobilních x86 kompatibilních APU. Díky spotřebě v rozmezí 2,8 až 15 wattů najdou Beema a Mullins uplatnění hlavně v tabletech a ultratenkých noteboocích.
AMD ústy Lisy Su potvrdila uvedení nové generace (ultra)mobilních x86 SoC podle plánu: V minulém kvartálu dostali čipy do rukou výrobci, v tomto kvartálu se dostanou do rukou zákazníků…
AMD CES 2014 007
Do oficiálního vydání Kaveri ještě pár dní zbývá, přesto se na svět dostávají informace, která (byť s razítkem oficiálnosti přímo od výrobce) přinášejí více otazníků než odpovědí.
AMD APU s tužkou
Avízo k přednášce Marka Papermastera v rámci Developer Summit 2013 obsahovalo zmínku o „chystaném APU“. Ač většina sledujících očekávala detaily k APU Kaveri, dozvěděli jsme se o jiných čipech…
AMD Kabini Die
AMD aktualizovala neveřejné roadmapy pro rok 2014 a 2015. Jak už to tak bývá, ačkoli jsou neveřejné, vždy se u některé z partnerských firem najde skulina, kterou se jejich obsah dostane na světlo…
 
AMD Kaveri čipy
Krátce poté, co AMD nechtěně potvrdila existenci nových desktopových i mobilních grafik, se do světa dostala další porce zcela nových informací, která se týká APU chystaných na letošní a příští rok.
GPU APU ATI AMD
O nové generaci Radeonů, která je podle stávajících informací chystaná na letošní podzim, zatím AMD otevřeně nemluvila, takže bylo třeba dosavadní zprávy brát za spekulace. To se nyní mění.
Steamroller parní válec
Procesorové architektury Steamroller se sice dočkáme ještě letos v rámci 28nm APU Kaveri, ale v samostatném provedení ji jen tak neuvidíme. Minimálně ne do poloviny příštího roku.