Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

darktable

Dlouholeté odmítání tvorby Windows verze programu darktable je u konce. Našel se hrdina, který se kompilace na Windows i potřebných úprav chopil, takže můžete odstavit svůj Lightroom.
Nová verze oblíbeného linuxového RAW exportéru přináší středně významnou várku novinek, oprav a aktualizací.
Nová verze RAW developeru darktable zejména opravuje spoustu chyb, které se objevily v profilech podpory řady fotoaparátů Nikon, za což se tvůrci omlouvají. Došlo ale i na menší novinky.
Nová verze RAW konvertoru darktable sice nepřináší moc novinek, ale o to více potěší majitele některých nových, ale i starých až velmi starých fotoaparátů.
darktable 1.1_
Kromě oprav chyb přináší nová verze „linuxového Lightroomu“ podporu tří nových fotoaparátů a vylepšení zejména pro zrcadlovky značky Canon.
Nové minoritní vydání darktable je spíše údržbové, ale i tak jsou to zajímavé novinky. Tou hlavní je schopnost zpracovávat DNG RAWy, které vznikly exportním nástrojem z formátu X3F používaného...
darktable 1.1_
První aktualizace nové řady RAW developeru a správce fotek darktable přináší opravu více než 30 chyb. Jsou zde ale i nové vlastnosti, včetně nově podporovaných fotoaparátů.
 
Vánoční dárek od tvůrců jednoho z nejlepších a nejzajímavějších open-source RAW developerů, naznačuje obrovské změny, protože jsme od verze 1.6 poskočil rovnou na 2.0. Ale je opravdu nad čím jásat?
darktable 1.1_
Nová verze RAW editoru, který není k dispozici pro Windows, je aktualizačním vydáním, které ocení zejména majitelé nedávno uvedených fotoaparátů.
darktable 1.1
Výrazný skok v číslu verze znamená, že novinek je opět požehnaně. RAW editor, který neexistuje pro Windows, přináší spoustu sympatických věcí.
darktable 1.1_
Nová verze oblíbeného Linuxového vyvolávače RAWů představuje minoritní aktualizaci, přináší ale podporu nových foťáků.
darktable 1.1
Na závěr letošního roku si tvůrci populárního linuxové „temné komory“ připravili novou verzi. Darktable 1.4 stojí za to.
Anička 020
Před několika dny jsem potkala svého spolužáka ze školy. Zatímco my ostatní se rozprchli do světa, on na škole zůstal. Dnes je z něj „asák“ kombinující v sobě vášeň pro Linux i produkty Adobe…
darktable 1.1
Software, jemuž se přezdívá „Linuxový Adobe Lightroom“, přichází s novou majoritní verzí. Vedle řady jiných důležitých novinek jsou zde dešumovací profily pro desítky nejpoužívanějších fotoaparátů...
darktable 1.1
Projekt „Linuxového Adobe Lightroomu“ před pár dny pokročil do verze 1.1, která přidává hned několik novinek, mezi nimiž nechybí přesun výpočtů většiny modulů z CPU na GPU, pokud vaše GPU podporuje...