Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

FM2+

Osmadvacítkové procesory od AMD nezastupují jen APU s integrovaným Radeonem odkázaným na pomalé DDR3 paměti, ale také levnější Athlony X4. V testu máme ten nejvýkonější z nich.
Právě končí NDA na několik produktů a novinek od AMD. Krom desek s USB 3.1 a M.2 SATA přicházejí další chladiče (Wraith není jediný), FX-8370 v novém, APU pro FM2+, ale některé platformy též končí…
Společnost Biostar v parametrech některých desek prozradila chystané procesory generace Kaveri/Godavari pro socket FM2+. Jelikož jde o stále stejný výrobní proces a generaci, jen se mírně zvyšují...
Výrobci základních desek pomalu vyšlapávají cestičku APU Godavari (alias Kaveri-refresh) na trh přípravou nových BIOSů. Vydání staronového APU už nic nebrání…
Objednáte procesor, dorazí, rozbalíte originálně zapečetěnou krabičku, procesor chcete vložit do socketu, ale on tam nejde. Zjistíte, že je určený pro úplně jiný socket. Ale popisky souhlasí… Jak to?
Amd Fx 8300 Athlon Ii X 4 860 K 01
Krom serverového kitu s ARM Opteronem A1100 připravila AMD i několik novinek pro desktop. Jde o procesory pro socket AM3+ a FM2+ postavených na architekturách Steamroller a Piledriver.
APU Carrizo, nástupce Kaveri, se podle nejnovějších zpráv vůbec nemusí dostat do desktopu. Fakticky by to znamenalo, že socket FM2+ dožije právě na stávající Kaveri.
 
Hledáte-li chladič, který by se vešel do velmi těsného HTPC či mini-PC se socketem LGA775, 1150 nebo FM2(+) / AM3(+), vězte, že se chystá ultra-low-profile větrník od Scythe s pouhými 34 mm na výšku.
ASRock AMD AMP 2400 Ready - Obrázek 2
Dvě základní desky ASRock s FM2+ čipsetem A88X jsou prvními, které oficiálně podporuje paměti AMD AMP na taktu DDR3-2400 a vyšším.
AMD Kaveri hUMA
Na APU Kaveri jsou ze všech letošních produktů AMD kladeny nejvyšší nároky. Právě kvůli nové procesorové architektuře Steamroller, kterou představí. Stane se tak zřejmě na přelomu léta a podzimu.