Broadwell je DirectX12-kompatibilní, ale plnou podporu má až Skylake
Výrobci grafických karet velmi rádi hovoří o podpoře DirectX 12, ovšem už zapomínají specifikovat, jestli jde jen o schopnost GPU fungovat s příslušným ovladačem pod DX12, nebo o podporu veškeré funkcionality DirectX 12 na straně hardwaru. Zatím víme s jistotou, že DX12-kompatibilní budou grafické karty AMD s architekturou GCN všech tří generací a grafické čipy Nvidie generací Fermi, Kepler a Maxwell. Zda však budou splňovat kompletní požadavky nových Directů, výslovně nepadlo.
Nvidia například u některých produktů generace Kepler uvádí „DirectX 12 (feature level 11_0)“, což znamená, že karta bude schopna fungovat pod DX12, ale nabízet bude pouze DX11 funkcionalitu. U jiných Keplerů uvádí pouze „DirectX 11“ a u Maxwell GM107 (GeForce GTX 750 / Ti) pro změnu pouze „DirectX 11.2“. AMD u všech GCN Radeonů uvádí „DirectX 12“ bez dalšího upřesnění.
Marketing Intelu je v tomto ohledu transparentnější - z prezentace připravené pro letošní IDF se dozvídáme, že GPU Broadwellu nabídne kompatibilitu s DirectX 12 (zpětně kompatibilní je Haswell), přičemž s plnou hardwarovou podporou přijde Skylake, který čekáme někdy na jaře příštího roku.
Intel znovu připomenul, že pro něj DirectX 12 znamená především přínos po stránce energetické efektivity - nižší overhead totiž znamená nižší požadavky na procesor a tím i úsporu energie (kterou lze v případě potřeby přetransformovat ve vyšší výkon. Podrobněji svůj přístup Intel rozebral a názorně předvedl na demonstraci s pomocí tabletu Surface: