HP ProLiant Microserver N40L - testy
Výkon serveru jsme proměřili hned několika způsoby. Jednak jsme změřili výkon serveru v našich Phoronixových testech, kde si ho můžete porovnat s databází ostatních serverů. A pak nás samozřejmě zajímala ryclost přístupu na disky, ať již lokálně nebo jako síťového disku například přes iSCSI. Ale vezměme to popořadě.
V tabulce specifikací vidíte konfiguraci Microserveru tak, jak ji analyzoval Phoronix Test Suite. Pro porovnání jsme přidali výsledky miniserveru s Intelem Atom, který jsme testovali dříve a který zde zastupuje výkonné NAS krabičky na této platformě postavené (jako například dříve recenzovaný Thecus N4200ECO). Pro zajímavost jsme pak přidali ještě výsledky jednoho plnohodnotného serveru s osmijádrovým AMD Opteronem na frekvenci 2 GHz.
Výkon v Apache Benchmarku velmi slušný. Více než dvojnásobný proti Atomu a naopak jen o málo horší než polovina výkonu Opteronu 6128.
Jednovláknový test PHP dopadl také výborně. Opět potvrzen dvojnásobný výkon oproti Atomu a rozdíl oproti jednomu jádru aktivně chlazeného Opteronu více méně odpovídá pouze rozdílu ve frekvenci.
V jednovláknovém testu OpenSSL pak AMD Turion ukázal Atomu záda dokonale.
Test SQLite je čistě test rychlosti pevného disku. Test měří rychlost zápisů do SQLite databáze. V tomto případě jsou v grafu pro Microserver dva zcela rozdílné výsledky. Výsledek prvního testu byl totiž až neuvěřitelně špatný, takže jsme se ho rozhodli provést ještě několik testů kontrolních. Opakované testy již dopadly podle předpokladů (vzhledem k tomu, že testujeme se stále stejným diskem, předpokládali jsme rozdíly minimální), pro informaci ale uvádíme výsledky oba dva, nicméně první výsledek přikládáme spíše nějaké chybě v samotném testu.
A konečně test kompilace jádra, který dokonale prověří výkon všech jader procesoru. Tady je již odstup proti Opteronu znát, i zde je ale jednoznačně vidět lepší výkon nez u Atomu D525 (který už sám o sobě byl použitelný a v dříve testovaných NASech jsme s ním byli po stránce výkonu spokojeni).