Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Král nebes mezi drony: DJI Mavic Air pořídíte v limitované akci o 35 % levněji

PR článek
Společnost DJI patří mezi průkopníky na poli dronů, a prakticky jakýkoliv jejich produkt je zárukou nejvyšší kvality. Svoji pověst nyní rozšířila i nad rámec větších strojů, a přinesla kompaktní řešení ve formě DJI Mavic Air, které se vejde i do kapsy kalhot. Budete-li dostatečně rychlí, pořídíte nyní tento kousek o třetinu levněji.

U kompaktních dronů je mnohdy zapotřebí slevit ze svých nároků, a smířit se například s horší kvalitou záběrů, horším ovládáním, menší výdrží a celkově nižším výkonem. Společnost DJI však podobným kompromisům už dávno vyhlásila válku, a s každým svým produktem se snaží nabídnout perfektní zpracování, které nadchne i ty nejnáročnější.

Zejména v poslední době jsou na vzestupu právě kompaktní drony, které zákazníci vyhledávají kvůli snadné přenosnosti a skladnosti. Takové zařízení pak mohou s klidem na duši nosit na pravidelné výlety, aniž by se museli stresovat s tím, že by jej museli celou cestu vláčet v jedné ruce nebo jím zabírali místo v batohu.

Na tuto poptávku zareagovala i společnost DJI, jejichž kompaktní řešení v podobě DJI Mavic Air nyní zakoupíte v internetovém obchodě TomTop o třetinu levněji.

I přes své drobné rozměry, díky kterým se dron vejde i kapsy kalhot či mikiny, však tento kousek nabízí špičkový obraz a ovládací prvky. Ostatně je společnost na záběry pořizované tímto drobkem tak pyšný, že pomocí něj natočila propagační video níže, ve kterém můžete vidět záběry hovořící prakticky za vše. 

Z hlediska hrubých čísel, ze kterých si pravděpodobně většina z nás udělá celistvý obrázek o kvalitě, nabízí DJI Mavic Air videokameru o rozlišení 12 Mpix, která je schopná pořizovat snímky i ve 4k rozlišení s 100 Mbps přenosem o snímkové frekvenci 30 FPS. V případě natáčení v tradičnější FullHD kvalitě pak natočíte za stejného datového přenosu záběry o snímkové frekvenci až 120 FPS.

Hrubá čísla jsou však pouze zvučným marketingovým nástrojem, který bez podpůrných technologií neznamená zhola nic. S touto vybaveností ovšem DJI Mavic Air předčí veškerou svoji konkurenci. Pro maximálně plynulý obraz bez škobrtání se starý tříosý stabilizátor, na kterém visí samotná videokamera. Během pohybu do stran, zrychlování či zpomalování tak kamera zůstává ve stejném úhlu, aby výsledný obraz byl naprosto nehybný a prakticky perfektní.

Samozřejmostí jsou moderní ovládací prvky, které dovolují s dronem plánovat efektivní trajektorie. Můžete tak nastavovat průlety okolo konkrétních objektů, různě obrazové předěly, zpomalené záběry, panoramata a další pohybové prvky, které můžete vidět v akci na videu výše. Veškeré specifikace naleznete na oficiálních stránkách slevové akce.

Internetový obchod TomTop po omezenou dobu nabízí DJI Mavic Air o třetinu levněji. Díky zvučnému jménu a špičkové kvalitě, která nemá mezi kompaktními drony obdoby, však vymezené zásoby rychle mizí. Raději tedy neotálejte.

AKTUALIZACE: Více než polovina kusů je již pryč. Zbývá už jen pár desítek.