RECENZE: Gigabyte GeForce RTX 2060 GAMING OC 6G
Kapitoly článků
Někteří z čtenářů možná pamatují na mé přislíbení vylepšit testovací metodiku grafických karet a vylepšit tak testování. Původně jsem měl v plánu testovat více her bez pomoci zabudovaných benchmarků, tj. testovat přímo ve hře nějaké rozumně opakovatelné scénáře, průběhy logovat a kreslit pak nějaké pěkné grafy, které mají lepší vypovídací hodnotu než klasické sloupové.
Bohužel na tom nejsem časově úplně nejlépe a tak jsem nestihl vše zprocesit tak, jak bych chtěl, takže jsem tímto veselejším způsobem zatím otestoval jen Zaklínače 3 a Prey. Je to tedy taková malá ochutnávka, jak to bude vypadat s některými dalšími hrami v budoucnu. U každé hry tedy najdete video, které jsem nahrál a zobrazuje testovací sekvenci jakou jsem se snažil opakovat. Aktuálně nemám připravena makra, takže test opakuji s každou kartou vícekrát ručně a jednotlivé časy také nesedí zcela přesně, ale lepší než drátem do oka.
The Witcher 3 Wild Hunt
Zaklínač Geralt pořád žije, přestože se jedná o hru z roku 2015, je pořád svým způsobem relevantní, mnoho lidí navíc W3 ani nezaplo a tak je může zajímat jak hra běhá. Testoval jsem na maximální detaily, přičemž jsem vypnul NVIDIA Hairworks. Testovací scénář je pak poměrně jednoduchý, testuji v rámci datadisku Blood and Wine v malebném skoro až Monty Pythonovském Toussaintu. Na náměstí naskočím na Roache, který se spawnuje skoro až náhodně a poté se cvalem projedu až do paláce, kde pak z koně seskočím a přeskočím zábradlí zpět do města. Nejedná se tedy o nějaké bojové nasazení, spíše takovou prohlídku městem. Nevýhodou je, že různí občané města se generují víceméně náhodně, takže každý test může vyrobit trochu jiné výsledky. Protože je hra optimalizovaná pro NVIDIA grafické karty, běží lépe na kartách GeForce, nicméně i Vega 56 si nevede zle, byť je trochu pomalejší. RTX 2060 zde po přetaktování překonává referenční GTX 1080.
PREY
Prey z roku 2017, kde Bethesda figuruje naštěstí jen jako vydavatel také nemá zabudovaný benchmark. Jako testovací prostředí jsem vybral sekci Arboretum s překrásným výhledem a zahradami, jedná se o jedno z nejotevřenějších míst na stanici Talos I. Podobné místo je pak ještě lobby vesmírné stanice. Podobně jako v zaklínači 3, i zde nedošlo k nějakému souboji, ale jednalo se spíše o procházku do záchranného modulu. Testuji opět v 2560x1440 rozlišení s presetem Very High. Prey patří také mezi dobře optimalizované hry a žádná karta nevygenerovala méně než 60 FPS, což je velmi pěkné, RTX 2060 si zde opět vede víceméně nejlépe a po přetaktování překováná i referenční GTX 1080.