RECENZE: MSI Raider 18 HX A14V - je libo 3840x2400 miniLED displej a RTX 4090?
Kapitoly článků
Iniciální test SSD tkví v kopírování cca 542GB dat z externího ADATA Legend 840 1TB PCIe NVMe SSD, které mám v krabičce ASUS ROG ARION, limitem je tak 10Gb/s USB rozhraní a slušnější notebooky by měly zvládnout zápis okolo 1GB/s.
V rámci testovacích dat mám Steam knihovnu a všechny ostatní benchmarky, instalátory a testovací utility, je to tedy slušný mix malých a velkých souborů.
Zápis provádím skrze utilitu ChoEazyCopy, což je v podstatě GUI pro robocopy, CPU vlákna zde limituji maximálně na šestnáct a výsledky uvádím ve formě času a rychlosti. Oba dva údaje vyplivne robocopy v konzoli, samozřejmě čím rychleji se data zapíšou, tím lépe.
Pro zajímavost jsem zkusil i svůj starší Acer, kde mám jako primární SSD poněkud línější Sabrent Rocket Q4 2TB, toto SSD využívá QLC čipy a aktuálně mám zabráno něco přes 1TB, to znamená, že jsem měl jen asi 800GB volného místa, proto je nejspíše výkon takto špatný. Když je SSD prázdné, je výkon značně lepší.
Iniciální test kopírování velkého množství dat dopadl lehce hůře, SSD není moc dobře chlazené a v delší zátěži lehce throtluje, ale v tomto případě se nejedná o nic hrozného.
Nechybí i tradiční AS SSD benchmark, pro nadšence do obrázků přidávám i screenshot.
Výchozí řazení grafů je pak podle rychlosti čtení.