Skládací displeje stále trápí porodní bolesti, Pixel Fold zabije i drobné smítko
Skládací konstrukce s panty, úhlopříčka 7,6", rozlišení 1840 × 2208 pixelů, hmotnost 283 gramů, tloušťka 5,8 milimetrů (rozložený: 158,7 × 139,7 × 5,8 mm, složený: 139,7 x 79,5 x 12,1 mm), snímač o rozlišení 48 MPix s podporou 2160p videa, displej chráněný Gorilla Glass Victus, vysoce odolné panty, cena $1799.
Redakce webu ArsTechnica však zveřejnila neblahou zkušenost, k níž došlo během testování telefonu. Ten totiž vydržel pouhé čtyři dny, poté jeho displej umřel. To by samo o sobě nebylo nijak alarmující, každý výrobek má nějaké procento defektních kusů a jeden takový mohla dostat právě ArsTechnica. Její analýza ale našla dvě slabiny v konstrukci, které asi zájemcům o Pixel Fold radost neudělají.
Redaktor zařízení po tyto čtyři dny používal minimálně, po většinu času jen leželo na stole. Nepodstoupilo tedy obvyklý proces, při kterém by jej nosil s sebou, intenzivně používal, otevíral / zavíral. Vše začalo tím, že spodních 10 pixelů přestalo zobrazovat, což vytvořilo bílou čáru plně rozsvícených pixelů na spodním okraji displeje. Celá levá půlka displeje pak přestala reagovat na dotyk a za další hodinu se na obrazovce začal objevovat bílý přechod.
Při hledání příčiny autor zjistil, že Pixel Fold má mezi okraji a částí displeje překrytou ochrannou vrstvou zónu (mezeru), na které je holý OLED bez funkční ochranné vrstvy. Dále zjistil, že zařízení je konstruováno tak, že se při zavření plochy displeje prakticky dotýkají. Kombinace těchto dvou faktorů znamená, že sebemenší nečistota, která se dostaně na okraj displeje bez ochranné vrstvy, se při zavření telefonu zaryje do OLED a ten poškodí.
Pokud se potvrdí, že Pixel Fold stačí ke zničení skutečně tak málo, jak tvrdí ArsTechnica, nebude to asi pro zájemce (ani Google) příliš dobrá zpráva.