Test: AMD ThreadRippery 1900X, 1950X a 2920X v roce 2024
Kapitoly článků
Tuto kapitolu jsem nakombinoval z některých starších článků a zároveň jsem obměnil některá data, protože se změnila grafická karta. Dat mám bohužel celkem málo, časem se však rozšíří.
Spotřeba celé sestavy v idle je celkem vysoká, nicméně k počítači byl připojen jeden UHD monitor, který krmila GeForce RTX 4090, což bez problémů přidá nějakých 20-30W v idle.
Spotřeba v klidu je celkem vysoká, ale výjimku zde tvoří ThreadRipper 2920X, ten je ochotný se podtaktovat více, než 1900X/1950X, ty totiž tikají na svém základním taktu a asi proto je spotřeba vyšší.
Modernější ffmpeg s SVT-AV1 je drsnější a využije víceméně všechna dostupná CPU vlákna, nicméně nedochází k 100% využití po celou dobu testu. Nestihl jsem zatím změřit více procesorů, proto tak málo výsledků.
ThreadRippery zde mají celkem nízké teploty, teplo se skrze masivní IHS odvádí velmi dobře.
Nově jsem se rozhodl začít testovat i Cinebench R23, benchmark nechávám běžet opakovaně po dobu třiceti minut a hodnoty si zapíšu během necelé poslední minuty.
Procesor i napájecí kaskáda má tak příležitost se pořádně zahřát, všechny tři ThreadRippery zde mají opět celkem nízké teploty.
Dále jsem vyzkoušel spotřebu v Zaklínači 3 a to ve všech třech rozlišeních v DX11 režimu, jelikož zde CPU škáluje nejvíce a RTX 4090 se více nudí oproti DX12 režimu.
Měřím opět spotřebu celého počítače, pesíkatější Wattmetr jsem zatím nepořídil, výsledky vnímejte s jistou dávkou soli.
Spotřeba v herní zátěži je u ThreadRipperů opět relativně nízká, ale zároveň poskytují spíše nižší výkon.