Test: Gigabyte GA-E350N-USB3: první deska s AMD „Fusion“ APU (3. část)
Kapitoly článků
Jak již víte, GPU část Fusionu je takovým určitým ekvivalentem Radeonu HD 5450. Nese taktéž 80 stream procesorů, další části se samozřejmě adekvátně liší, minimálně s pamětí to má APU trochu jinak než HD 5450, který vždy nese vlastní čipy na PCB.
GPU-Z zatím Fusion APU neidentifikuje kompletně správně, nefungují ani měření frekvencí a další aspekty, W1zzard (autor GPU-Z) má v tuto chvíli na cestě od AMD desku s Fusion APU, aby mohl podporu zapracovat.
Připomínáme screen z HWiNFO32, netestujeme totiž jen grafiku na nějaké neměnné sestavě, ale s GPU i celou platformu.
Windows 7 pasují výkon GPU části o fousek výše než CPU, rozhodující ale pro výkon ve hrách bude to, jak moc je hra závislá na výkonu CPU či GPU části. CPU část Fusionu nijak úžasným výkonem neoplývá, takže rovnou prozraďme, že v jistých případech jsme na limitaci GPU slabým výkonem CPU skutečně narazili.
Následující stránky jsou rozšířením a doplněním prvotního rychlého náhledu na výkon GPU ve Fusionu. Oproti němu došlo k drobné změně testovací konfigurace: osazeny byly dva 2GB DDR3-1800 moduly Kingston běžící na standardním nastavení, jaké Fusion používá (paměti jsou tedy v tomto skutečný "overkill" :-). Napájení obstaral 750W PC Power & Cooling Silencer, ale to je z hlediska testů irelevantní.