TSMC bude výhradním výrobcem druhé generace 7nm SoC Apple A13
Společnosti TSMC, Samsung a GlobalFoundries šly na 7nm proces každá s jinou strategií. GlobalFoundries se nesnažila dosáhnout nejvyšších met co do zmenšení struktur ani taktovacích frekvencí, ale plánovala zpřístupnit proces relativně brzy. Samsung naopak nechvátal, ale chtě hned od začátku nasadit EUV litografii, která by umožnila výraznější zmenšení struktur oproti konkurenci, což by přineslo úsporu křemíku, nižší spotřebu a možnost vyšších taktovacích frekvencí. TSMC šla střední cestou, v první generaci 7nm procesu s EUV nepočítala, ale laťku si nastavila o něco výš než GlobalFoundries.
Samsung si byl vědom, že jeho proces přijde na trh (ze jmenované trojice) jako poslední, ale ve výsledku měl být nejlepší. Předpokládal, že sice přijde o první generaci 7nm zakázek od Applu, ale díky lepším parametrům procesu získá druhou, tedy SoC Apple A13 pro generaci iPhonů chystanou na rok 2019.
K tomu patrně nedojde. Začínají se objevovat zprávy, podle kterých získala i druhou generaci 7nm zakázek TSMC. Je možné, že již půjde o nasazení druhé generace 7nm výroby TSMC, která částečně využívá EUV litografii. Samsungu tedy zůstane první generace jeho 7nm výroby pro vlastní potřebu a část příští generace SoC Snapdragon od Qualcommu.
TSMC tentokrát získala prakticky vše. Připomenout můžeme i procesory a grafické čipy AMD, které budou v první 7nm generaci vyráběné výlučně u ní. Společnost sice plánovala rozdělit výrobu mezi TSMC a GlobalFoundries, ale nakonec došlo ke změně. Není potvrzeno, zda GlobalFoundries zrušila 7nm výrobu v důsledku toho, že se AMD rozhodla upřednostnit TSMC nebo AMD upřednostnila TSMC na základě zpoždění nebo nevyhovujících výsledků procesu GlobalFoundries.
U TSMC tedy z velkých výrobců CPU a GPU bude na 7nm procesu vyrábět AMD, Apple, Nvidia, částečně Qualcomm a některé produkty dost možná i Intel, který pohlcením několika firem získal rozpracované projekty počítající s výrobními linkami TSMC.