Výrobce Western Digital z nedostatku zájmu zavírá po 45 letech svoji továrnu
Výrobce Western Digital, který patří mezi hlavní výrobce pevných disků a SSD, se rozhodl z důvodu nižší poptávky po pevných discích obsahující rotující plotny zavřít svou první továrnu, která pevné disky vyráběla. Továrna byla uvedena do provozu v roce 1973 v Kuala Lumpur v Malaysii. Se zavřením této továrny bude výrobce mít k dispozici dvě zbývající továrny v Thajsku.
V kontrastu s velmi nízkou poptávkou se výrobce proto zaměřuje na výrobu a zdokonalování SSD disků. Není se vlastně čemu divit. V dnešních přenosných počítačích je v majoritě právě SSD úložiště a ty počítače, které disponují větším počtem úložného prostoru, rovněž spoléhají na SSD. Pevný disk sice stále má lepší poměr kapacity na cenu, ale jejich výkon čtení a zápisu už za SSD disky těžce zaostává. Další podstatnou výhodou SSD oproti klasickému plotnovému disku je celková fyzická velikost. Do rozměru 2.5 palcového disku lze na SSD mít řádově vyšší úložný prostor.
Co stále zůstává nevýhodou, je plánované selhávání buněk pamětí, kdy se doslova počítá s jejich výpadkem. To do jisté míry řeší zvýšený počet neobsazených paměťových buněk sloužíčí jako náhrada v případě selhání a doplnění o sofistikovaný řadič, ale spolehlivost samotného pevného disku v běžných podmínkách je stále vyšší. Pokrok ale nezastavíme a v dohledné době budou pevné disky ve stejné zapomenuté poličce, jako je to například u disket nebo CD/DVD disků.