Výsledky testů
Kapitoly článků
K testování byl použit procesor AMD Athlon 64 3500+ a dvojici 1GB pamětí Corsair TWINX2048-3200C2PRO s časováním nastaveným na 2-3-3-5. Celá sestava byla živena zdrojem Hyper 480W. O grafickou část se starala PCI Express grafická karta MSI GeForce 6600GT se 128 MB GDDR3 paměti.
Pro co možná nejdetailnější test diskových řadičů byly použity tyto pevné disky (jako systémový disk a pro testy pevného disku v PC Marku sloužil Western Digital 2500KS):
|
Pokud se podíváme na procentuální vyjádření výsledků, je jasné, že žádné velké překvapení se nekoná. U Athlonu 64 je výhoda integrovaného paměťového řadiče. Díky tomu jsou výsledky většiny desek velmi podobné a liší se pouze odchylkou v měření.
Nejen pro test PC Mark platí, že když ho pustíte několikrát po sobě, výsledky se budou vždy aspoň trochu lišit, někdy i víc než trochu. Proto rozdíly okolo 1% jsou naprosto zanedbatelné.
Všechny úvodní syntetické testy mají až podivně stejné pořadí výsledků, byť rozdíly jsou vždy v řádu desetin procent.
Jako nejzajímavější tak můžeme označit 3D Mark05 a jeho test zvuku. Tam se pro mě překvapivě umístila deska Abit AX8 až na 4. místě. Jak si totiž později ukážeme, v testu RightMark 3D Sound to byla právě tato deska, která podávala nejlepší výkon. Takže výsledky RightMarku a 3D Marku05 si značně protiřečí.
V Everestu se dobře ukázala deska DFI, která měla nejnižší latence u testu pamětí a rovněž dobrý výkon v testu FPU. Zapomínat samozřejmě nesmím ani na oba Abity. Abit AX8 v některých testech překonal i Asus A8R32-MVP.
(V sekundách)
Podivného výsledku v tomto testu dosáhla deska Asus, která rendering dokončila o 2-3 sekundy pomaleji než ostatní desky.
(V kB/s)
Test integrovaný ve známém komprimačním nástroji umí dokonale prověřit celkovou propustnost systému a ukáže tak reálný výkon.