Změna vlastníka ARM nebude mít vliv na vývoj čipů
Tchaj-wanská „pekárna 300mm (a jiných) waflí“ se takto nechala slyšet právě u příležitosti ohlášeného megaobchodu v hodnotě 24,3 miliardy britských liber. Cílem SoftBank jistě nebude kompletní pošlapání toho, na čem ARM tak vyrostl, tedy otevřenosti ve smyslu poskytování licencí na CPU a GPU architektury komukoli kdo o to projeví zájem.
TSMC je předním výrobcem ARM SoC pro mnoho a mnoho výrobců v letech minulých a nejinak tomu bude i v letech nadcházejících. Ostatně připomeňme, že TSMC čerstvě získala zakázku na výrobu kompletní produkce ARM SoC Apple A11 za pomoci 10nm FinFET procesu a i z podstaty na mnoho let dopředu cílících závazků ARMu je nepředstavitelné - jakkoli jen hypoteticky - že by SoftBank kupovala ARM „aby od něj nějakým způsobem odřízla zbytek světa“.
Konkrétně TSMC se v souvislosti s ARMem týká vzájemné spolupráce obou společností na využití fyzického IP ARM Artisan pro FinFET procesy, tedy aktuálně ten současný 16nm a ten dokončovaný 10nm. Dříve v tomto roce obě firmy také ohlásily, že jejich úzká spolupráce bude pokračovat i nadále na 7nm FinFET procesu.