Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Změna vlastníka ARM nebude mít vliv na vývoj čipů

Aktuálně ohlášený odkup firmy ARM japonskou SoftBank by dle TSMC neměl mít žádný dopad na výrobu čipů, ať již současných, tak chystaných.

Tchaj-wanská „pekárna 300mm (a jiných) waflí“ se takto nechala slyšet právě u příležitosti ohlášeného megaobchodu v hodnotě 24,3 miliardy britských liber. Cílem SoftBank jistě nebude kompletní pošlapání toho, na čem ARM tak vyrostl, tedy otevřenosti ve smyslu poskytování licencí na CPU a GPU architektury komukoli kdo o to projeví zájem.

TSMC je předním výrobcem ARM SoC pro mnoho a mnoho výrobců v letech minulých a nejinak tomu bude i v letech nadcházejících. Ostatně připomeňme, že TSMC čerstvě získala zakázku na výrobu kompletní produkce ARM SoC Apple A11 za pomoci 10nm FinFET procesu a i z podstaty na mnoho let dopředu cílících závazků ARMu je nepředstavitelné - jakkoli jen hypoteticky - že by SoftBank kupovala ARM „aby od něj nějakým způsobem odřízla zbytek světa“.

Konkrétně TSMC se v souvislosti s ARMem týká vzájemné spolupráce obou společností na využití fyzického IP ARM Artisan pro FinFET procesy, tedy aktuálně ten současný 16nm a ten dokončovaný 10nm. Dříve v tomto roce obě firmy také ohlásily, že jejich úzká spolupráce bude pokračovat i nadále na 7nm FinFET procesu.

Tagy: 
Zdroje: 

David "David Ježek" Ježek

Bývalý zdejší redaktor (2005-2017), nyní diskusní rejpal.

více článků, blogů a informací o autorovi

Diskuse ke článku Změna vlastníka ARM nebude mít vliv na vývoj čipů

Čtvrtek, 21 Červenec 2016 - 19:20 | Anonym | Pod článkem je odkaz na další a v jeho názvu je...

Zobrazit diskusi