Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Adobe

Znáte to. Nabídka služeb na první měsíc zdarma na vyzkoušení. Zaregistrujete se, služba vám nevyhovuje, předplatné obratem zrušíte a přesto vám jsou naúčtovány a strženy poplatky za odhlášenou službu…
Pamatujete, kdy vás naposledy prohlížeč požádal, abyste si pro zobrazení webového prvku nainstalovali Shockwave? Asi už to bude hodně dlouho, protože jej i Adobe oficiálně prohlásil za mrtvý (EOL)…
Adobe Lightroom 4
Dvě (r)evoluční zprávy z Adobe: Lightroom 6 je poslední klasická krabicovka, kterou už brzy přestaneme podporovat. Přejděte na cloudovou verzi s předplatným.
Je zjevné, že z Flashe už Adobe neočekává žádné zisky. Proč jej tedy neotevřít světu, aby bylo možné udržet v běhu staré projekty, které už nikdy nikdo do HTML5 nepředělá?
Padlo finální rozhodnutí. Adobe s dalšími velkými internetovými hráči rozhodli, že se Flash definitivně stane historií v roce 2020.
Adobe Lightroom 4
Ač se Lightroom ve srovnání s jinými RAW developery neřadí zrovna mezi nejpomalejší, jeho rychlost je taková, že uživatelé často čekají. Adobe na toto zaměří veškeré své síly.
Adobe Photoshop CS4
Přechod od prodeje na pronajímání softwaru a předplatné se zjevně firmě Adobe vyplácí. Za poslední kvartál hlásí rekordní příjmy do firemní pokladny.
 
Nejnovější aktualizace Adobe Lightroom Mobile pro iOS i Android přidává na některých smartphonech podporu 16bit HDR RAWů. Další smartphony budou následovat.
blog
Upravit něco v Photoshopu, neboli „zfotošopovat to“, je jeden z nejodpornějších výrazů co jsem kdy slyšel. Naštěstí v 99,99 % případů v angličtině, ale i tak je to hodně smutné.
adobe-flash-logo
Dvacet let jsme žili s Flashem na internetu. Dodnes existují tisíce webů, které někdo zapomněl zbavit tohoto jha. Adobe ale Flash definitivně opouští, nový systém se jmenuje Animate CC a jede na...
Vlastníci Adobe Creative Suite 6 mohou pomalu začít střihat metr. Nadcházející Camera Raw 9.1.1 totiž bude poslední verzí dostupnou pro tento balík. Další aktualizace tak CS6 již nedostane.
CDRnepřehlédněte
Ukážeme vám, že šifrování dat může být zbytečné, když jste v blízkosti rádia. A také, že antivirus může být dokonce na škodu, pokud je děravý jak ementál. Podíváme se jak Facebook pomáhá Applu, i...
Photoshop Box Shots Through The Years
Už 1/4 století je na světě nástroj, který se pomalu, ale jistě, vypracoval z pokročilejšího grafického editoru ve zbraň hromadného ničení.
CDRnepřehlédněte
Cessna Logo
Běžné GSM interceptory známe. Pokud však podobné zařízení nasadíte do letadel, stává se najednou mnohem pohyblivějším a bezpečnějším prostředkem.
Aneb PDFka pod Linuxem už jen ve svobodných aplikacích. Adobe Reader pro Linux je minulostí, firma jej ostatně již nějakou dobu prakticky nevyvíjela a byl jen otázkou času, než s ním skončí.