Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Adobe

Adobe Lightroom 4

Adobe končí s klasickým Lightroomem, odteď už jen předplatné

Dvě (r)evoluční zprávy z Adobe: Lightroom 6 je poslední klasická krabicovka, kterou už brzy přestaneme podporovat. Přejděte na cloudovou verzi s předplatným.

Adobe Flash jako open-source, žádá petice

Je zjevné, že z Flashe už Adobe neočekává žádné zisky. Proč jej tedy neotevřít světu, aby bylo možné udržet v běhu staré projekty, které už nikdy nikdo do HTML5 nepředělá?

Adobe Flash definitivně skončí v roce 2020

Padlo finální rozhodnutí. Adobe s dalšími velkými internetovými hráči rozhodli, že se Flash definitivně stane historií v roce 2020.
Adobe Lightroom 4

Pomalost Lightroomu je naše největší priorita, tvrdí Adobe

Ač se Lightroom ve srovnání s jinými RAW developery neřadí zrovna mezi nejpomalejší, jeho rychlost je taková, že uživatelé často čekají. Adobe na toto zaměří veškeré své síly.
Adobe Photoshop CS4

Adobe má rekordní příjmy za Q2 FY2017

Přechod od prodeje na pronajímání softwaru a předplatné se zjevně firmě Adobe vyplácí. Za poslední kvartál hlásí rekordní příjmy do firemní pokladny.

Adobe Lightroom Mobile přidává podporu HDR RAW

Nejnovější aktualizace Adobe Lightroom Mobile pro iOS i Android přidává na některých smartphonech podporu 16bit HDR RAWů. Další smartphony budou následovat.
blog

Photoshop není sloveso

Upravit něco v Photoshopu, neboli „zfotošopovat to“, je jeden z nejodpornějších výrazů co jsem kdy slyšel. Naštěstí v 99,99 % případů v angličtině, ale i tak je to hodně smutné.
adobe-flash-logo

Adobe mění Flash na Animate CC, běžící na HTML5 a WebGL

Dvacet let jsme žili s Flashem na internetu. Dodnes existují tisíce webů, které někdo zapomněl zbavit tohoto jha. Adobe ale Flash definitivně opouští, nový systém se jmenuje Animate CC a jede na...

Adobe vydá úplně poslední Camera RAW pro CS6, pak už nic

Vlastníci Adobe Creative Suite 6 mohou pomalu začít střihat metr. Nadcházející Camera Raw 9.1.1 totiž bude poslední verzí dostupnou pro tento balík. Další aktualizace tak CS6 již nedostane.
CDRnepřehlédněte

SecUpdate: Máte antivirus? Hackeři budou rádi! A když ne, postačí rádio

Ukážeme vám, že šifrování dat může být zbytečné, když jste v blízkosti rádia. A také, že antivirus může být dokonce na škodu, pokud je děravý jak ementál. Podíváme se jak Facebook pomáhá Applu, i...
Photoshop Box Shots Through The Years

Adobe Photoshop slaví 25 let

Už 1/4 století je na světě nástroj, který se pomalu, ale jistě, vypracoval z pokročilejšího grafického editoru ve zbraň hromadného ničení.
CDRnepřehlédněte
Cessna Logo

CDR SecUpdate 46 - V USA létají špionážní Cessny a lokalizují podezřelé

Běžné GSM interceptory známe. Pokud však podobné zařízení nasadíte do letadel, stává se najednou mnohem pohyblivějším a bezpečnějším prostředkem.

Adobe ukončil Reader pro Linux

Aneb PDFka pod Linuxem už jen ve svobodných aplikacích. Adobe Reader pro Linux je minulostí, firma jej ostatně již nějakou dobu prakticky nevyvíjela a byl jen otázkou času, než s ním skončí.
Adobe Lightroom 4

Ústupek Adobe: Lightroom lze používat i po konci předplatného na Creative Cloud

Přechod na model předplatného a cloudových aplikací má v případě Adobe zajímavé konsekvence. Adobe čelící silné kritice nakonec v případě Lightroomu ustoupil.
steve-jobs

Adobe, Apple, Google a Intel urovnaly soudní spor s 64 tisíci svých zaměstnanců

Čtyři jmenované společnosti měly uzavřenu dohodu, na základně které si nepřetahovaly zaměstnance a držely jejich mzdy při zemi. 64 tisíc z nich je zažalovalo.

Stránky