Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

FD-SOI

Koncem října 2018 slavnostně otevřenou továrnu v Číně nejspíš GlobalFoundries zcela opustí. Prozatím byla ukončena výroba na jednom z procesů, který měl pro společnost znamenat stabilní zdroj příjmů…
MediaTek zaujaly výrobní procesy z řady FD-SOI, které umí GlobalFoundries. Protože se na ekvivalentní nabídku na straně Samsungu teprve čeká, vyhodnocuje, zda nedat přednost GlobalFoundries…
Globalfoundries New 02
GlobalFoundries skutečně přeskočí 10nm procesy a po 14nm se vrhá rovnou na 7nm. Zde kromě 200 vlastních lidí využije i 500 inženýrů, kteří do firmy přišli s koupí části IBM.
Globalfoundries New 02
Nejen za pomoci FinFET procesů vyráběny jsou čipy. GlobalFoundries ke stávající 22nm FD-SOI výrobě výhledově přidá i pokročilejší 12nm, který je shrinkem předchozí generace.
Před třemi týdny připustila GlobalFoundries přípravu jednoho velmi zajímavého výrobního procesu, včera jej oficiálně představila. Půjde o konkurenci FinFET bez FinFET.
V továrně Globalfoundries
FinFET technologie je drahá a pro menší výrobce čipů představuje nerozlousknutelný oříšek. GlobalFoundries zvažuje, zda jim nevyjít vstříc a nenabídnout levnější a v některých ohledech i lepší FD-SOI.
Současná situace ve světě výrobních technologií začíná připomínat „škatulata hejbejte se“. IBM z branže odchází, GlobalFoundries koupila 14nm od Samsungu a ten nyní koupil 28nm FD-SOI od ST-Micro…
 
ST-Micro GlobalFoundries FD-SOI
Křemíkoví pekaři ST-Micro a GlobalFoundries uzavřeli zajímavou smlouvu: ST poskytne technologii, která výrazně sníží spotřebu low-power procesů a GlobalFoundries za to poskytne výrobní kapacity.