Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

helium

Kombinace ještě-více-plotnového helia a šindelového záznamu bylo něco, co HGST (divize Western Digital) slíbila už před časem a příslušný 14TB disk nyní míří na trh.
Už dříve jsme věděli o chystaných 12TB a 14TB discích, ale až nyní lze alespoň za HGST (Western Digital) říci, že takové disky skutečně dodává na trh.
Kombinací několika technologií a spousty odvahy vznikly nové pevné disky, kterými Western Digital posouvá hranice 3,5palcových zase o významný kus dále.
Seagate uvedl na trh standardní disk aktuálně nejvyšší dostupné kapacity 10 TB. Plněn je pochopitelně heliem, jinak by se do něj 7 ploten a 14 hlaviček nevešlo.
Uvidíme, jak dlouho Western Digitalu vydrží barvy, protože s novou řadou pevných disků Gold zase jednu přidal. Tyto disky s kapacitou až 8 TB míří do datové náročného segmentu.
Před třemi lety Seagate tvrdil, že helium nenasadí, ale jak vidno, doba se změnila. I druhý výrobce HDD tak vstupuje do světa 7 diskových ploten a vnitřku plněného heliem. Parametry jsou přitom...
Obecná dostupnost 10TB verze heliového disku HGST Ultrastar He10 je poměrně dlouhý příběh. Nyní se však završuje, Western Digital oznámil, že jej již datovým centrům dodává.
 
Zprovoznit současně heliovou technologii a SMR plotny, je velmi náročný kumšt. HGST to dokázala a díky tomu nabízí 10TB disky, pro plný výkon je ale potřeba dodatečná softwarová podpora.
To na co jsme všichni čekali, je konečně tady. HGST (Western Digital) zkombinovala heliovou technologii se SMR a tím logicky vznikl disk přesahující dosavadní 6TB kapacitu.
HGST 5 ploten vs 7 ploten, helium
Prémiový produkt na za prémiovou cenu, tak lze hodnotit nejnovější 6TB disk od HGST. Heliem plněný Ultrastar He6 má cenu více než 2× vyšší v přepočtu na kapacitu než 4TB disky.
HAMR hlavička TDK
Oba výrobci 3,5palcových pevných disků, ač to tak ze stagnujících kapacit v posledních letech nevypadá, samozřejmě ve svých vývojových odděleních pilně pracují. Už za 3 roky se máme na co těšit.
HGST helium 6TB
Největším pevným diskem na světě co do kapacity je odteď 6TB HGST Ultrastar He6. Nese 7 diskových ploten a uvnitř, hermeticky uzavřeno, cirkuluje místo vzduchu helium...
Seagate Barracuda s 1TB plotnami
Zatímco Hitachi pomalu ale jistě připravuje sériovou výrobu pevných disků se 7 plotnami v heliem vyplněném šasi, Seagate, ač sama tuto cestu zkoumala a zkoumá, půjde cestami jinými…
4TB Hitachi Ultrastar
Nová harddisková divize WDC (známá jako HGST) chystá již na příští rok takovou malou revoluci. Nejde o nic kalibru příchodu GMR technologie či grafenu, nanotrubiček a podobných technologií. HGST...