Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

HGST

Kombinace ještě-více-plotnového helia a šindelového záznamu bylo něco, co HGST (divize Western Digital) slíbila už před časem a příslušný 14TB disk nyní míří na trh.
Už dříve jsme věděli o chystaných 12TB a 14TB discích, ale až nyní lze alespoň za HGST (Western Digital) říci, že takové disky skutečně dodává na trh.
Rok se s rokem sešel a velký provozovatel desítek tisíc pevných disků vydal svůj pravidelný každoroční report o jejich selhávání.
Pevné disky selhávají. Někdy více, někdy méně, ale hlavně se t pořád mění. Za poslední měsíce si dle statistik Backblaze hodně polepšil právě hříšník Seagate. Špatně si nevedou ani disky WD či...
Obecná dostupnost 10TB verze heliového disku HGST Ultrastar He10 je poměrně dlouhý příběh. Nyní se však završuje, Western Digital oznámil, že jej již datovým centrům dodává.
Zprovoznit současně heliovou technologii a SMR plotny, je velmi náročný kumšt. HGST to dokázala a díky tomu nabízí 10TB disky, pro plný výkon je ale potřeba dodatečná softwarová podpora.
To na co jsme všichni čekali, je konečně tady. HGST (Western Digital) zkombinovala heliovou technologii se SMR a tím logicky vznikl disk přesahující dosavadní 6TB kapacitu.
 
Bývalá harddisková divize Hitachi (ještě dříve IBM) představila nové disky Ultrastar C10K1800, které díky chytré cachovací technologii 2,5× zvyšují výkon při náhodných operacích.
HGST 5 ploten vs 7 ploten, helium
Prémiový produkt na za prémiovou cenu, tak lze hodnotit nejnovější 6TB disk od HGST. Heliem plněný Ultrastar He6 má cenu více než 2× vyšší v přepočtu na kapacitu než 4TB disky.
Seagate
Zatímco HGST (dceřinka Western Digital) svůj 6TB disk představila již v listopadu, Seagate nikam nespěchala. Měla spoustu času, kdy pilovala svůj 6TB disk s klasickou konvenční technologií.
HAMR hlavička TDK
Oba výrobci 3,5palcových pevných disků, ač to tak ze stagnujících kapacit v posledních letech nevypadá, samozřejmě ve svých vývojových odděleních pilně pracují. Už za 3 roky se máme na co těšit.
HGST helium 6TB
Největším pevným diskem na světě co do kapacity je odteď 6TB HGST Ultrastar He6. Nese 7 diskových ploten a uvnitř, hermeticky uzavřeno, cirkuluje místo vzduchu helium...
WD RE
WD spolu s dalšími výrobci HDD založila novou organizaci, jejímž cílem je propagovat výhody technologie klasických pevných disků s magnetickým záznamem na plotnách...
sTec Zeus SSD
HGST bude i pod křídly WD nadále posilovat svoji pozici výrobce enterprisových SSD. Nejnovější nákup malé společnosti na tento obor se specializující, má hodnotu 340 miliónů dolarů...
HGST Travelstar 5K1500
Opět se ukazuje, že koupě harddiskové divize Hitachi byla pro Western Digital dobrým tahem. Nyní již pod jménem HGST (původně Hitachi GigaStorage) přináší tento výrobce tříplotnový notebookový disk...