Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Qt

Pod křídla PC-BSD (tedy pardon, vlastně TrueOS) spadající desktop Lumina povýšil na novou verzi. Nabízí nejen snadný přechod na vzhled prostředí ve stylu Windows či Mac OS.
blog
Desktopová prostředí Xfce i LXDE mají svoje neduhy, o tom žádná. Tyto desktopové konzervy ale čeká v nedaleké budoucnosti konec. Jedna se přiklání ke GTK+ v3, druhá ke Qt5. Je na čase se bát?
Životní pouť grafického frameworku Qt bývá vždy spojena s danou generací desktopového prostředí KDE. Tak jako KDE 4 končí a nastupuje „KDE 5“, končí též Qt 4.
Pět měsíců po vydání testovací verze 0.7 přichází desktop LXQt s kódem kompletně přepsaným pro Qt5. Stihne LXQt uvedení Qt5 desktopu ještě před KDE? A jak vlastně vypadá?
Po KDE Frameworks 5 přichází také visuální stránka v podobě KDE Plasma 5. Pojďme se společně podívat na technologie a vzhled, na kterých staví desktopové prostředí KDE 5.0...
Když bylo před několika měsíci ohlášeno sloučení projektů LXDE / Razor-Qt a vývoj Qt verze LXDE, způsobilo to slušný rozruch. Beta verze je nyní na světě.
Nový desktop bude stavět na Qt knihovnách a půjde o lehkotonážní alternativu ke KDE. Vývoj je v rané alfa verzi, o něco dál je prediktivní načítání programů.
 
Lubuntu 13.10
Jak jsem před časem informoval, projekt lehoučkého desktopu LXDE se slučuje s Razor-Qt a přechází od GTK ke Qt. Pro distribuci Lubuntu to má zajímavé důsledky.
LXDE-qt a Razor-qt
Dva úsporné desktopy postavené nad Qt knihovnami, spojovanými obvykle s nenasytným prostředím KDE, čeká sloučení. Tvůrci se na tom dohodli na KDE konferenci Akademy 2013...
Qt logo
Pokud to před jistou dobou vypadalo s multiplatformním aplikačním frameworkem Qt nahnutě (kvůli Nokii), tak nyní je již vše téměř v pořádku. Vývoj převzala společnost Digia a projekt, který...