Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Silvermont

Braswell bude náhradou Atomů řady Bay Trail-M a Bay Trail-D. Jeho silnou stránkou a slabinou zároveň je 14nm proces. Stejně jako 14nm procesory Core se i 14nm Atom dočkal dalšího odkladu.
Velice zajímavé desky mohou výrobci stavět od chvíle, kdy Intel uvedl Atomy Avoton s osmi x86-64 jádry a TDP pouhých 20 W. Jednu takovou má Gigabyte.
Intel Atom tablet OpenPeak
Jeden z důvodů, proč Androidu kralují ARMy, spočívá v absenci 64bitové verze Androidu, na které by mohly procesory Intelu ukázal svoji sílu. Intel sám to nyní změní.
Intel Xeon Phi system
Minulý týden přinesla internetová drbna WCCF tech lehce zmatečnou zprávu o přesunu „Larrabee“ alias Xeon Phi z kartového provedení do LGA socketu. Realita bude zajímavější, i když trochu jiná…
Intel Atom ilustrační
Intel Avoton, 22nm mikroserverový procesor, bude oficiálně uvedený ještě v tomto kvartálu, pravděpodobně na začátku podzimu. Nástupce 45nm Centertonu ale nabídne až čtyřnásobek, tzn. osm jader.
Intel Atom Silvermont timeline
Na 10. až 12. září je naplánováno Intel Developer Forum v San Franciscu. Intel na něm nejen předvede 22nm Atomy Silvermont, ale přiblíží i 14nm architekturu Airmont...
Intel Atom ilustrační
Označení Atom si s sebou od počátku nese až pejorativní nádech nevýkonnosti, což může být důvodem, proč se procesorům Bay Trail částečně vyhne. Pojďme se podívat, jaké verze Intel představí.
 
Intel Atom ilustrační
Atomy se od svého uvedení co do procesorové architektury výrazněji nezměnily. Právě Silvermont umožní nástup nové generace Atomů, která v kombinaci s 22nm procesem umožní lepší konkurenceschopnost.
Intel Atom 2012 - 2014 Roadmap 08
Horší zprávou je, že po více než rok nedozná grafická stránka Atomů žádného zlepšení. Co Intel plánuje vydat za rok a půl, ale skutečně stojí za pozornost - „poněkud“ totiž překopal plány…
Intel Atom logo 640x480
Stávající generace mobilních procesorů z rodiny Atom vzniká na 32nm výrobních linkách a ještě rok se to nezmění - podle serveru Fudzilla přejde Intel na 22nm proces až čtvrtým kvartálem roku 2013.