Braswell bude náhradou Atomů řady Bay Trail-M a Bay Trail-D. Jeho silnou stránkou a slabinou zároveň je 14nm proces. Stejně jako 14nm procesory Core se i 14nm Atom dočkal dalšího odkladu.
Jeden z důvodů, proč Androidu kralují ARMy, spočívá v absenci 64bitové verze Androidu, na které by mohly procesory Intelu ukázal svoji sílu. Intel sám to nyní změní.
Minulý týden přinesla internetová drbna WCCF tech lehce zmatečnou zprávu o přesunu „Larrabee“ alias Xeon Phi z kartového provedení do LGA socketu. Realita bude zajímavější, i když trochu jiná…
Intel Avoton, 22nm mikroserverový procesor, bude oficiálně uvedený ještě v tomto kvartálu, pravděpodobně na začátku podzimu. Nástupce 45nm Centertonu ale nabídne až čtyřnásobek, tzn. osm jader.
Na 10. až 12. září je naplánováno Intel Developer Forum v San Franciscu. Intel na něm nejen předvede 22nm Atomy Silvermont, ale přiblíží i 14nm architekturu Airmont...
Označení Atom si s sebou od počátku nese až pejorativní nádech nevýkonnosti, což může být důvodem, proč se procesorům Bay Trail částečně vyhne. Pojďme se podívat, jaké verze Intel představí.
Atomy se od svého uvedení co do procesorové architektury výrazněji nezměnily. Právě Silvermont umožní nástup nové generace Atomů, která v kombinaci s 22nm procesem umožní lepší konkurenceschopnost.
Horší zprávou je, že po více než rok nedozná grafická stránka Atomů žádného zlepšení. Co Intel plánuje vydat za rok a půl, ale skutečně stojí za pozornost - „poněkud“ totiž překopal plány…
Stávající generace mobilních procesorů z rodiny Atom vzniká na 32nm výrobních linkách a ještě rok se to nezmění - podle serveru Fudzilla přejde Intel na 22nm proces až čtvrtým kvartálem roku 2013.